1. Pragniemy przywitać serdecznie wszystkich Gości i Parafian w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed wizerunkiem MBP, oraz do skorzystania z atrakcji turystycznej w postaci wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.
  2. Przypominamy, że w każdą sobotę sierpnia trwa nowenna przed odpustem ku czci MBP. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00.
  3. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej łączymy się duchowo z siedlecką pielgrzymką pieszą na Jasną Górę. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której polecamy pielgrzymów wstawiennictwu Matki Bożej Pocieszenia.
  4. W związku z podjętymi pracami porządkowymi na naszym cmentarzu, zwracamy się do Sołtysów poszczególnych wiosek z prośbą o zorganizowanie pomocy w sprzątaniu miejsca pochówku. Porządek jest następujący: poniedziałek 12-ty sierpnia, Sobibór Stacja, wtorek 13-ty sierpnia, Sobibór Wieś, środa 14-ty sierpnia, Żłobek, sobota 17-ty sierpnia, Orchówek. Prace będziemy rozpoczynać w wyznaczone dni o godz. 9.00. Już teraz dziękujemy za zaangażowanie i wszelką pomoc.  
  5. W czwartek 15-go sierpnia – Uroczystość WNMP i kolejna rocznica CUDU NAD WISŁĄ. W naszym sanktuarium Msze św. według porządku niedzielnego, a więc o godz. 9:00, 11:30 i 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy św. nie będzie. Tego dnia na każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty.
  6. Przypominamy, że 15-go sierpnia w Uroczystość WNMP, tradycyjnie jak co roku, o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich starszych i młodszych do wspólnego pielgrzymowania.
  7. Zbliża się czas odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Informujemy, że 23-go sierpnia (tj. w piątek) na naszym cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów. Tego dnia nie będzie Mszy św. w naszym sanktuarium o godz. 18.00. Zaś 24-go sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00, udamy się w procesji różańcowej na miejsce spoczynku naszych zmarłych. Z tej racji prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich jak i całego cmentarza, oraz o skrupulatną segregację śmieci. Program uroczystości odpustowych jest zamieszczony na stronie internetowej, profilu fejsbukowym i plakacie przed kościołem.
  8. Miesiąc sierpień to w tradycji polskiej czas abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia duchowego wyzwania, na rzecz rodzin obarczonych pijaństwem.
  9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła rozłożona jest prasa katolicka.W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego sanktuarium. Zachęcamy do czytania ciekawych artykułów i zgłębiania  wiedzy religijnej.
  10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Trzcińskich i Borodijuk z ul. Kolejowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 17-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 17-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Horszczaruk, Kozaczuk z ul. Kolejowej 19 i 23 oraz Piskała z ul. Brzozowej 3. 
  11. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszego sanktuarium i wspólnoty zakonnej. Naszą wdzięczność wyrażamy codzienną modlitwą za dobrodziejów. Wszystkim Wam życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego i owocnego tygodnia.