1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Parafian w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obliczem naszej Matki, oraz do skorzystania z obejrzenia pięknej panoramy na wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00. 
2. W związku z przeprowadzonymi pracami porządkowymi na cmentarzu, składamy serdeczne Bóg zapłać za wykonane prace i wszelką pomoc mieszkańcom: Sobibór Wieś, Żłobek i Orchówek. 
3. O. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w pielgrzymowanie i przeżywanie odpustu w Sobiborze Stacji. W pielgrzymce wzięło udział 70 pątników.
4. W czwartek 22-go sierpnia rozpoczyna się Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem, pt.: „Rozłam”. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na ulotkach wewnątrz sanktuarium. 
5. Już za tydzień będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć i poprosić o uporządkowanie cmentarza i terenu wokół cmentarza oraz o skrupulatną segregację śmieci. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów i posesji na ten czas wspólnego świętowania.
6. Nasz odpust, tak jak co roku, będzie miał następujący przebieg: 23-go sierpnia (tj. w piątek) na naszym cmentarzu o godz. 17.30 różaniec wypominkowy za zmarłych. Kartki czytelnie wypełnione można składać w zakrystii do br. Piotra lub na cmentarzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów. Tego dnia nie będzie Mszy św. w naszym sanktuarium o godz. 18.00. 
- w sobotę 24 sierpnia, w wigilię odpustu, o godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia, a o godz. 18:00 Msza Święta. Po Mszy procesja różańcowa na cmentarz zakończona Apelem Jasnogórskim w kościele. Do niesienia obrazu MBP zapraszamy: Ochotniczą Straż Pożarną i delegatów z poszczególnych wiosek naszej parafii: 1. Sobibór Wieś, 2. Sobibór Stacja, 3. Żłobek, 4. Wołczyny, 5. Orchówek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – stacji na trasie naszej procesji.
- w niedzielę 25-go sierpnia Mszy św. w kaplicach nie będzie. Msze św. w sanktuarium godz. 9:00, 11:30 – UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA i 18.00. Program uroczystości odpustowych jest podany również na stronie internetowej, profilu fejsbukowym i plakacie przed kościołem. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył o. Grzegorz Sucheński, kapucyn z Mogilna. Prosimy o przygotowanie asysty i liturgii przez naszych ministrantów i oazę, oraz o włączenie się w procesję. Jak zawsze liczymy na naszych Strażaków i Panie Orchowianki. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na włączenie się w to wspólne świętowanie.
7. Na stolikach przy wyjściu z kościoła rozłożona jest prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego sanktuarium. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy religijnej.
8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Horszczaruk, Kozaczuk z ul. Kolejowej oraz Piskała z ul. Brzozowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 24-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Wałeckich i Grzeszczuk z ul. Kolejowej.
9. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty oraz naszego sanktuarium maryjnego. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem MBP oraz dobrego tygodnia w domu, w pracy i na urlopie.