1. Dziś przeżywamy uroczystość ku czci naszej Orchowskiej MBP. Z tej racji odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami, dla siebie, lub ofiarować go za jedną osobę zmarłą.
Bardzo serdecznie dziękuję o Grzegorzowi Sucheńskiemu OFMCap. za przewodniczenie Sumie Odpustowej i głoszenie Słowa Bożego przez dwa dni naszych uroczystości. Bóg zapłać Ci Ojcze Grzegorzu za twoją otwartość, braterską postawę i życzliwość. Na ręce ks. Dziekana Dariusza Parafiniuka dziękuję Kapłanom naszego dekanatu, oraz Księżom Gościom, za obecność, za posługę w konfesjonale, za życzliwość, za to, że wspólnie możemy tworzyć ten lokalny Kościół i pomagać sobie nawzajem dając świadectwo wiary i jedności. Chcę też w tym krótkim słowie BÓG ZAPŁAĆ podziękować wszystkim, którzy włączali się w przygotowanie i przeżywanie naszego odpustu. Wszystkim za wszystko z serca dziękuję. 
2. Informujemy naszych Parafian i Gości, że na naszym cmentarzu powstały dwie nowe alejki. Ułożyliśmy nowe krawężniki, utwardziliśmy ziemię i położyliśmy kamień. Bardzo dziękuję za wykonanie prac Panu Tadeuszowi Horszczarukowi. Składam serdeczne Bóg zapłać Panu Krzysztofowi Nagadowskiemu – naszemu Dobrodziejowi, za ofiarowanie nam 72 ton kamienia i jego transport do Orchówka. Niech Pan wynagrodzi tę dobroć hojnym błogosławieństwem.
3. W poniedziałek 26-go sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym sanktuarium Msze św. według porządku świątecznego, a więc o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do uczczenia MB Częstochowskiej i do wspólnej modlitwy. 
4. 31-go sierpnia (sobota) o godz. 13.00 w naszym sanktuarium będzie miała miejsce Msza św. w intencji OSP Orchówek z okazji 90-lecia istnienia jednostki. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Strażaków z Orchówka. 
5. Za tydzień 1-go września, pierwsza niedziela miesiąca, a więc niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych, który rozpoczyna się konferencją o 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja NS i Msza św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli 1-go września, jest przeznaczona na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Za te ofiary, wsparcie i zrozumienie już teraz dziękujemy.
6. Informujemy naszych Parafian i Gości, że za tydzień 1-go września, przypada 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie broniąc wolności naszej Ojczyzny jak i o osobach pomordowanych w trakcie jej trwania. 
7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kościół rodzinie Grzeszczuk. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę, 31-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Ander z ul. Brzozowej, Misiura i Byczik z ul. Strażackiej. 
8. Informujemy rodziców i chrzestnych, że w naszej parafii rozpoczynamy cykl katechez przygotowujących do sakramentu chrztu. Początek – pierwsze spotkanie w niedzielę 1-go września po wieczornej Mszy św. Katechezy będą odbywać się przez 4 kolejne niedziele, zawsze po wieczornej Mszy w sali pod klasztorem. Zapraszamy na te spotkania wszystkich, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko lub zostać rodzicami chrzestnymi.
9. Wszystkim uczestnikom naszego wspólnego świętowania życzymy łaski Bożej i opieki naszej Matki Pocieszenia na każdy dzień, a szczególnie na ten ostatni tydzień wakacji.