1. Dziś I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o godz. 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. o godz. 11.30. Ofiary z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru, za które serdecznie dziękujemy.
 2. Dzisiaj także (1-go września), przypada 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę jak i o osobach pomordowanych w trakcie jej trwania.
 3. Przypominamy, że dzisiejszej niedzieli o godz. 19.00 w sali pod klasztorem, będzie miała miejsce pierwsza katecheza przygotowująca do sakramentu chrztu. Zapraszamy na spotkania wszystkich, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko lub zostać rodzicami chrzestnymi.
 4. Jutro 2-go września, początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do naszego sanktuarium na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy się modlić o potrzebne łaski, Dary Ducha Świętego opiekę Matki Bożej na nowy rok pracy i nauki.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W 1-szy czwartek miesiąca nabożeństwo o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się o nowe powołania. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą a wieczorem o 17.30 nabożeństwo, a o godz. 18.00 Msza Św. W Sobiborze Wsi dodatkowa Msza Święta w piątek o godz. 16:00.
 6. W I sobotę miesiąca, 7-go września, Msza Św. za Ojczyznę i Radio Maryja. W naszym sanktuarium kolejne nabożeństwo fatimskie. W programie: o godz. 17.30 medytacja maryjna, o 18.00 Msza Św., różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Prosimy przynieść świece. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy.
 7. W sobotę, 7-go września, po Mszy Świętej o godz. 7:00 z parafii NSJ we Włodawie wyruszy piesza dwudniowa pielgrzymka na odpust do Kodnia z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w drodze.
 8. W przyszłą niedzielę, 8-go września przypada święto Narodzenia NMP, będziemy gościć Alumna diecezji siedleckiej, a nasze ofiary na tace przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.
 9. Zapraszamy Chłopców po I Komunii Św. do grona kandydatów na ministrantów.  Zgłoszenia przyjmuje o. Marek Długołęcki, który będzie opiekunem LSO. Szczegółowe informacje podamy w następną niedzielę w ogłoszeniach parafialnych.
 10. Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii do SCHOLI, którą poprowadzi Pani Małgorzata Sakowicz. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do naszej Pani Katechetki.
 11. Rodziców, mających dzieci w klasie trzeciej, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św., a uczących się poza terem naszej parafii, prosimy o zgłaszanie ich do Pani Małgorzaty Sakowicz, gdyż przygotowanie do sakramentu Eucharystii ma miejsce w danej parafii.
 12. Osoby, które pragną rozpocząć pierwszy rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, a więc uczniów klas 7 i 8 SP, prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów do 22-go września 2019 r. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kandydat jest zobowiązany zgłosić się razem z rodzicem.
 13. Informujemy, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. W miesiącu wrześniu obraz Matki Bożej będzie odsłonięty w soboty i niedziele, również wieża widokowa będzie otwarta tylko w weekendy od 7.00 do 19.00. Zapraszamy na modlitwę i zwiedzanie.
 14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Misiura i Byczik z ul. Strażackiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 7-go września na godz. 8:00 rodziny: Cupryn, Perchuć i Ładziak z ul. Strażackiej.
 15. Dziękując za wszystkie modlitwy i ofiary oraz dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom i Sympatykom i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrego tygodnia.