1. Dzisiejszej niedzieli przypada święto Narodzenia NMP. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Alumna diecezji siedleckiej, który opowie o swoim powołaniu. Ofiary na tace, które dziś zostaną zebrane przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.
 2. Dzisiaj w naszym klasztorze w Nowym Mieście nad Pilicą, trzech Braci Nowicjuszy złoży swoją pierwszą profesję zakonną. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, by byli wierni w tym co ślubowali Bogu.
 3. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w naszej wspólnocie klasztornej nastąpiły zmiany personalne. 6-go września przybył do nas br. Henryk Kosmala, którego serdecznie witamy i życzymy wielu łask Bożych oraz  wielu sił na nowej placówce. Zaś jutro naszą wspólnotę opuści br. Piotr Ruszczak udając się do Zakroczymia. Dziękujemy serdecznie br. Piotrowi za wszelką posługę w zakrystii i na innych płaszczyznach. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa, opieki MBP i pięknej realizacji powołania kapucyńskiego na nowym miejscu.
 4. Przypominamy, że dzisiejszej niedzieli o godz. 19.00 w sali pod klasztorem, będzie miała miejsce druga katecheza przygotowująca do sakramentu chrztu. Zapraszamy na spotkania wszystkich, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko lub zostać rodzicami chrzestnymi.
 5. Sołtys wsi Orchówek zaprasza na zebranie sołeckie, które odbędzie się dzisiaj (8 września) w świetlicy wiejskiej w Orchówku. Początek zebrania godz. 14.00. Tematy przewidziane na spotkaniu to: zmiany w funduszu sołeckim na rok 2019, fundusz sołecki na 2020 r. i sprawy bieżące. Z uwagi na ważność poruszanych spraw obecność jest obowiązkowa.
 6. Jutro drugi poniedziałek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św. o 18:00, a po niej adoracja eucharystyczna z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
 7. W środę 11-go września na godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie Członków Rady Parafialnej. Odbędzie się ono w sali pod klasztorem. Temat: sprawy bieżące parafii i cmentarza.
 8. W sobotę (14 września) przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem” odbędzie się w naszym sanktuarium czuwanie modlitewne w intencji przebłagania Boga za grzechy profanacji oraz przezwyciężenia kryzysu wiary w Kościele. Program jest następujący: 17.30 – nabożeństwo przebłagalne, 18.00 Msza św., następnie procesja różańcowa do poszczególnych krzyży. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym czuwaniu.
 9. Informujemy naszych Gości i Parafian, że 14-go września, w II sobotę miesiąca, o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z nabożeństwem o dar potomstwa. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej modlitwie.
 10. Rodziców, mających dzieci w klasie trzeciej, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św., a uczących się poza terem naszej parafii, prosimy o zgłaszanie ich do Pani Małgorzaty Sakowicz, gdyż przygotowanie do sakramentu Eucharystii ma miejsce w swojej parafii.
 11. Osoby, które pragną rozpocząć pierwszy rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, a więc uczniów klas 7 i 8 SP, prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów do 22-go września 2019 r. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kandydat jest zobowiązany zgłosić się razem z rodzicem.
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Cupryn, Perchuć z ul. Strażackiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 14-go września na godz. 8:00 rodziny: Chomiuk, Suwalskich i Gotowiec z ul. Strażackiej.
 13. Dziękujemy Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom za ofiary, życzliwość i dobroć. Opiece Matki Bożej Pocieszenia polecamy Was wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Życzymy wielu Bożych łask i pięknego Dnia Pańskiego.
 14. 14. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin śp. Piotr Korneluk. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu i wołajmy: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…