1 maja 2022 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Początek skupienia o 10:30 w sali pod klasztorem. O 11:00 podczas adoracji w kościele medytacja fatimska. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich, Parafian i Gości do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, które odbywa się w naszym sanktuarium o godz. 17:30.
 3. W naszym sanktuarium pragniemy wznowić codzienną modlitwę różańcową. Z racji na nabożeństwo majowe, różaniec będziemy odmawiać o godz. 17.00. Zapraszamy Parafian i Gości, Koła Różańcowe z Orchówka, Sobiboru i Duchowych Niewolników Maryi do wspólnej modlitwy, tak bardzo potrzebnej współczesnemu światu.
 4. Pragniemy poinformować naszych Parafian i Gości, że ołtarz bł. Honorata został zabrany do renowacji. Mając określoną kwotę z MSWiA, rozpoczęliśmy zbiórkę na renowację ołtarza. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem bankowym na konto parafialne, za które wyrażamy nasza wdzięczność.
 5. W poniedziałek 3-go maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele i kaplicach tak jak w każdą niedzielę. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag państwowych w swoich domach.
 6. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 3-go maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, o godz. 18:00. Msza św. Intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii, jak również zamawiać przez naszą stronę internetową.
 7. W środę 4-go maja wspomnienie św. Floriana – męczennika i patrona strażaków. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim Strażakom, Ochotnikom i Zawodowym za stałą życzliwość i pomoc, za wszelkie dobro, których wszyscy i zawsze doświadczamy.
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywać: I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. w intencji powołań o godz. 18.00. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.                                                                                          
 9.  W I sobotę miesiąca tj. 7-go maja, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, o godz. 19.00 konferencja o VI Przykazaniu Bożym, którą wygłosi ks. prof. Marcin Bider, następnie różaniec wynagradzający, procesja maryjna i apel jasnogórski. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Litanię Loretańską odmówimy po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W sobotę 7-go maja zapraszamy o godz. 13.30 do naszego sanktuarium na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na Ukrainie, którą poprowadzi o. Bogdan Filipiuk OFMCap.
 11. Zapraszamy wszystkich druhów strażaków z Gminy Włodawa do naszego sanktuarium na Mszę św., która zostanie odprawiona w sobotę 7-go maja o godz. 14.00.
 12. W następną niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę ewangelizacyjną, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30 w salce pod klasztorem.
 13. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w maju wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00, a także obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00, a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.
 14. Dziękujemy Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za uiszczenie opłaty administracyjnej w kwocie 30 zł za rok od jednego grobu. Dzięki tym ofiarom będziemy mogli podjąć kolejne inwestycje na miejscu pochówku naszych zmarłych.
 15. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Cichowskich, Kamińskich, Rusińskich z ul. Nadbużańskiej. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła składają się następujące rodziny: Martynowskich, Skulskich, Kędzierskich z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.
 16. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego tygodnia.
 17. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…