1 października 2023 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca - adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o godz. 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru.
 2. Dziś rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy. W I czwartek i piątek różaniec o godz. 17.00. Liczymy na obecność kandydatów do bierzmowania i dzieci.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na ołtarz MBP. Naszą codzienną modlitwą ogarniamy naszych Ofiarodawców i Dobrodziejów.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy są odmawiane podczas Mszy św. o godz.18.00.   
 5. W środę 4-go października uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo Transitus.
 6. Kandydaci do bierzmowania z klas 7 i 8 uczący się poza Orchówkiem proszeni są o zapisywanie się w naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Piotr Woźniacki.
 7. W czwartek 5-go października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, a w sobotę 7-go października, wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1-szy czwartek i 1-szy piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00.
 9. W I sobotę miesiąca, 7-go października, o godz. 17.00 różaniec wynagradzający, o 17.30 nabożeństwo i medytacja maryjna, o 18.00 Msza św., konferencja w ramach 33-dniowych rekolekcji, adoracja, i apel jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę 7 października w Orchówku o godz. 10.00 w sali pod klasztorem.
 11. W następną niedzielę, odbędzie po każdej Mszy św. nabożeństwo w intencji rodzin z naszej parafii, zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 12.  22-go października (niedziela) będzie miała miejsce wizytacja naszej parafii, której dokona ks. bp Kazimierz Gurda. W programie wizytacji: o 9.00 przywitanie biskupa i Msza św., o 10.30 spotkanie z grupami parafialnymi, o 11.00 wspólna modlitwa na cmentarzu z biskupem, o 11.30 Msza św. z aktem zawierzenia się WDNM, o 14.00 – spotkanie ks. Biskupa z Radą Parafialną,     o 15.00 spotkanie ks. Biskupa z nauczycielami. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 13. Zapraszamy naszych Gości i Parafian na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w  dn. 9-16.04.2024 r. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebookowej. Zapisy przyjmuje o. Proboszcz.   
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w celu pogłębienia wiedzy religijnej. Na stolikach z prasą są wyłożone kalendarze rolników, koszt 30 zł.
 15. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Lesiuk, Szolle, Kosidło. W tym tygodniu składają się rodziny: Zadroga, Kapluk, Kapluk z ul. Nadbużańskiej.
 16. Składamy wyrazy wdzięczności za wasze ofiary na rzecz funduszu remontowo-budowlanego naszego kościoła i klasztoru. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBP oraz dobrego tygodnia.
 17. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą Parafię, Dobrodziejów, rekolektantów 33-dniowych ćwiczeń duchowych, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…