10 grudnia 2023 roku

 1. Dziś obchodzimy dzień jedności z Kościołem na Wschodzie tzw. niedzielę AD GENTES. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla katolików żyjących na Wschodzie.
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej Parafii, które prowadzi ks. Karol Jakubiak. Msze św. z nauką w Orchówku jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi o godz. 14:30, a w Sobiborze Stacji o 16:00. W poniedziałek i wtorek w Orchówku Msze z nauką o godz. 9:00 i 18:00. Godzinki o 8:30. Adoracja o 17.00 i o 17.30 różaniec. W dwa dni rekolekcyjne nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. W kaplicach: w Sobiborze Stacji Msza o godz. 15:30, a w Sobiborze Wsi o godz. 16:40. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty w czasie rekolekcji.
 3. Po rekolekcjach adwentowych 13 grudnia na Mszy św. o 18.00, rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Antoniego od miejscowości Żłobek. Zapraszamy do odebrania obrazu wyznaczone rodziny. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.
 4. W ramach peregrynacji przygotowaliśmy feretron z wizerunkiem obrazu św. Antoniego, który zostanie poświęcony i będzie wędrował po rodzinach naszej parafii. Został przygotowany modlitewnik do św. Antoniego Orchowskiego. Mamy również obrazy św. Antoniego, które będą jako pamiątka peregrynacji do nabycia.            
 5. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu MBP. Część ołtarza została zamontowana. W tym tygodniu kontynuujemy malowanie poszczególnych elementów ołtarza. Tabernakulum również zostało oddane do renowacji. Dziękujemy za ofiary składane na remont ołtarza MBP.
 6.  Po Mszy św. w naszym sklepiku parafialnym można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Cena świecy to: 10, 15, 20, 30 zł za sztukę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 7. W trosce o dobre przeżycie adwentu zapraszamy na czuwanie z Maryją – naszą Patronką. Codziennie - z wyjątkiem dni rekolekcyjnych - o godzinie 6.35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP., a o godz. 7:00 Msza św. zwana „Roratnią”.
 8. W środę 13-go grudnia o godz. 18.00 Msza św. roratnia z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy najmłodszych parafian do uczestnictwa.
 9. Jeśli w parafii są chorzy, do których nie przychodzimy, co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed Świętami przyjąć Sakramenty Święte, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii adresu i telefonu. Tych chorych odwiedzimy we wtorek 20-go grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.
 10. W następną niedzielę tj. 17-go grudnia o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. Po katechezie Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.  
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w tym Echa Katolickiego, które są wyłożone na stolikach z prasą.
 12. Informujemy naszych Parafian, że wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia 2023 roku. Szczegółowy harmonogram kolędy, zostanie podany w następną niedzielę.
 13. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Rusińskich, Martynowskich i Skulskich. W tym tygodniu składają się rodziny: Kędzierskich, Jurczuk, Szewczuk z ul. Nadbużańskiej.
 14. Wielkie Bóg zapłać mówimy Wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą, przekazywanymi ofiarami, życzliwością i wszelką pomocą. Niech Bóg hojnie Wam wynagrodzi za okazane dobro. My ze swej strony obiecujemy modlitwę w Waszej intencji.
 15. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas rekolekcji, czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów, oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…