10 lipca 2022 roku

 1. Trwają wakacje, z tej racji witamy w naszej parafii wszystkich Gości. Tym, którzy rozpoczynają czas urlopu życzymy dobrego wypoczynku. Równocześnie zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę przed oblicze naszej Matki oraz na wieżę widokową. Podczas wakacji kościół i wieża otwarte są codziennie, od godz. 6.30 do 19.00.
 2. Dziś S. Barbara Kratiuk, opowie nam o pracy misyjnej w Czadzie, a także będzie zbierała ofiary do puszek na misje. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
 3. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Katolickie Radio Podlasie, zgodnie z zarządzeniem ks. bpa Kazimierza Gurdy.
 4. Zapraszamy na Wielką Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św., zaś po niej różaniec i procesja z obrazem MBP. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową. Nowenna jest przygotowaniem do zawierzenia naszej Parafii MBP.
 5. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30.
 6. Informujemy naszych Parafian o trwaniu prac przy ołtarzu bł. Honorata. Część elementów ołtarza została już przygotowana do złocenia. Z tej racji w minionym tygodniu zakupiliśmy złoto w kwocie 15 tys. zł, które zostanie wykorzystane do prac renowacyjnych ołtarza. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary składane na rzecz remontu ołtarza.                          
 7. W poniedziałek 11-go lipca, w liturgii Kościoła obchodzimy Święto Św. Benedykta, Patrona Europy. 15-go lipca tj. w piątek w liturgii Kościoła obchodzimy Święto św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła. W sobotę zaś 16-go lipca obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 8. W piątek 15-go lipca po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie, którego tematami będą remont ołtarza bł. Honorata i zawierzenie Parafii MBP.
 9. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień), Msza św. w sobotę o godz. 7.00, będzie z oprawą muzyczną i homilią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła rodzinom: Książek, Szczygielskich i Madej z ul. Kolejowej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Korneluk, Bylickich i Korneluk z ul. Kolejowej.
 11. Dziękujemy Czcicielom Matki Bożej Pocieszenia, a więc Gościom i Parafianom, za ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Wyrażamy naszą wdzięczność za okazane dobro naszą modlitwą. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, owocnej pracy i miłego wypoczynku.
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy przygotowanie do zawierzenia parafii, nasze rodziny, młodzież, dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…