10 maja 2020 roku

1. Dzisiejszą niedzielą, kończymy tydzień modlitw w Kościele o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w te inicjatywę Kościoła.  

2. Jutro drugi poniedziałek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św. o 18:00, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

3. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek 12 maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, a o 18:00 Msza Święta. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, podczas których będziemy wypraszać u Boga potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.

5. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, została podjęta decyzja, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy naszych Parafian do udziału w powyższej inicjatywie o charakterze pokutnym.

6. Informujemy naszych Parafian i Gości, jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych dla Kościoła w Polsce w jest setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej racji na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować Bogu za dar życia i posługi naszego Papieża – Rodaka, a 10 min. przed każdą Mszą św. będzie wyświetlany krótki filmik biograficzny. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitewne dziękczynienie.

7. Za tydzień kolejna niedziela miesiąca maja, w naszym kościele parafialnym: Msze św. o  godz. 9.00, 10.15 (dodatkowa), 11.30, 18.00. Msze św. w kaplicach o godz. 9.30 i 11.00. Zachęcamy do przybycia na Eucharystię i wspólnej modlitwy.

8. Przypominamy, że trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy wszystkich, Parafian i Gości do naszego sanktuarium na nabożeństwa majowe, które odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy również do pozostania na Mszy św.

9.Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła br. Henrykowi i rodzinom za posprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 16-go maja na o godz. 8:00 rodziny: Zabłockich, Kratiuk i Kossyk z ul. Nadbużańskiej.

10. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego tygodnia.