10 marca 2024

 1. W naszej Parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które głosi o. Dawid Napiwodzki. Jutro w Orchówku Msze św. o 9.00 i 18.00, kaplice 15.30 i 16.40. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek. Rekolekcje dla SP w Orchówku, odbędą się w dniach 11,12,13 marca. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Program rekolekcji parafialnych został zamieszczony w gablocie przed kościołem, na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy peregrynację obrazu św. Antoniego w Orchówku. Rodziny Masiukiewicz i Baj z ul. Wesołej zabierają obraz z sanktuarium do domu po Mszy św. o godz. 18.00, a te, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek.
 3. Program peregrynacji jest następujący: rodzina gromadzi się na modlitwie, modląc się o nawrócenie parafii oraz za tych, którzy potrzebują przemiany serca. Wypisuje intencje na kartkach. Wpisuje się też do pamiątkowej księgi peregrynacji. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. we wtorek, z intencjami wypisanymi na kartkach. Pomocą w przyjęciu obrazu jest modlitewnik do św. Antoniego, również program przyjęcia obrazu, które są wyłożone na stolikach z prasą. Harmonogram jest na stronie internetowej i facebookowej.  
 4. W ramach duchowego przygotowania do misji parafialnych z prośbą o ich owoce w naszej parafii podejmujemy post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta bez pokarmów mięsnych). Każdy chętny może wpisać się na listę pod konkretną datą, by w tym dniu podjąć post. Lista jest wyłożona na ołtarzu św. Antoniego. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy.
 5. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chce w ramach jałmużny wielkopostnej złożyć ofiarę to zapraszamy naszych Parafian do zakrystii. Można również wrzucać do skarbonek pod chórem organowym.
 6. Zapraszamy 13 marca (środa) rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie konferencję które poprowadzi ks. Piotr Jarosiewicz. 
 7. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego w celu nabycia BARANKÓW PASCHALNYCH na stół wielkanocny, kwota 10 zł, świec tzw. „PASCHALIKÓW”, kwota 10 zł i świec wielkanocnych, kwota 20 zł.
 8. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży. „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym.
 9. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30.
 10. W następną niedzielę tj. 17-go marca o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
 11. Jest już nowy numer Echa Katolickiego. Czasopismo jest wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W następną niedzielę, po każdej Mszy św. odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza działający przy SP w Orchówku. Można nabyć ozdoby związane z nadchodzącymi świętami. Ofiary zostaną przekazane włodawskiemu Hospicjum.
 13. Zapraszamy wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu sprzęt RTV i AGD. Zbiórka będzie miała miejsce od 25 marca do 9 kwietnia. Miejsce składowania sprzętu - parkingu przed kościołem. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 14. W naszej Parafii już po raz drugi, organizujemy drogę krzyżową ulicami Orchówka, która odbędzie się 22-go marca. Przejdziemy ulicami: Nadbużańską, Wesołą, Strażacką i Kolejową. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00.
 15. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Kotlarek, Ratkowski, Omelczuk z ul. Dworskiej. W tym tygodniu składają się rodziny: Kuźmiczuk, Prokurat, Baj, Masiukiewicz z ul. Wesołej.
 16. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom, składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBP owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
 17. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas rekolekcji, o. Dawida, czas peregrynacji obrazu, przyszłe misje parafialne, naszych Dobrodziejów, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych: O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze