11 luty 2024 roku

 1. Dzisiaj w Kościele u progu Wielkiego Postu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do modlitwy w wyżej wymienionej intencji oraz podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
 2. Dziś wspominamy Matkę Bożą z Lourdes i obchodzimy światowy dzień chorego. W naszym sanktuarium będzie (odbyła się) Msza św. o 11.30 z namaszczeniem chorych. Pamiętajmy o nich również w naszej modlitwie. 
 3. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Sobibór Wieś. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 13-go lutego, z intencjami wypisanymi na kartkach. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.  
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła w dniach 14-22.05.2024 r. Odwiedzimy Stambuł, Ankarę, Kapadocję, Efez, Pergamon i inne miejsca. Koszt 760 Euro + 2200 zł. Program pielgrzymki jest na stolikach z prasą. Zapisy i informacje u o. Proboszcza do 15 lutego.
 5. W środę 14 lutego – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post, Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość - nie spożywamy pokarmów mięsnych, dotyczy to wszystkich wiernych powyżej 14 roku życia i post ścisły - tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze, dotyczy osób od 18 do 60 roku życia.
 6. W następną niedzielę tj. 18-go lutego o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
 7. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tej wieczornej Drodze Krzyżowej obowiązkowo. „Godzinki o Męce Pańskiej” w niedziele o godz. 8:30, „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do uczestnictwa.
 8. W naszej diecezji został wprowadzony 3 letni cykl przygotowań do I Komunii Św. Z tej racji w naszej parafii odbędą się konferencje dla rodziców i dzieci z klas I i II. Najbliższa konferencja w niedzielę 25 lutego o godz. 12.30.
 9. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. Z racji na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek i Gorzkie Żale w niedzielę różaniec o godz. 16.30
 10. 16 lutego w parafii św. Ludwika we Włodawie odbędzie się noc modlitwy o błogosławieństwo dla Polski. Początek godz. 19.30. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Zapraszamy do wzięcia udziału. 
 11. Za tydzień z inicjatywy ks. bpa Kazimierza Gurdy zbiórka do puszek na rzecz inwestycji w diecezji.
 12. Na stolikach została wyłożona prasa katolicka w tym Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania.
 13. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom:  Mróz, Mazuryk, Bytof. W tym tygodniu składają się rodziny: Kalińskich, Pogonowskich i Zacharskich z ul. Sikorskiego.
 14. Dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary oraz za wszystkie oznaki życzliwości i dary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i owocnego tygodnia.
 15. W tym tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Lech Włoch. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, zbliżający się czas Wielkiego Postu, naszych Dobrodziejów, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, oraz misje parafialne, wołając: O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze