12 czerwca 2022 roku

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii wielkanocnej o czym przypomina drugie i trzecie przykazanie kościelne.
 2. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 w naszym sanktuarium.
 3. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 do naszego sanktuarium.                                                        
 4. Informujemy naszych Parafian i Gości, że przy ołtarzu bł. Honorata są prowadzone prace renowacyjne. W tym miesiącu planujemy umalować wnękę po ołtarzu oddanym do konserwacji. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary składane na rzecz remontu ołtarza.                                                                       
 5. W poniedziałek 13-go czerwca odpust ku czci św. Antoniego z Padwy.  O godz. 9:00 Msza św. w intencji mieszkańców Orchówka. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci i młodzieży. O godz. 11:30 – suma odpustowa. Na Mszy św. poświęcenie kwiatów lilii i procesja eucharystyczna, zaś po niej błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Mirosław Krupski. Do udziału w procesji zapraszamy Strażaków i Orchowianki, Żywy Różaniec, Ministrantów, Młodzież i wszystkich, którzy pomogą uformować procesję. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców Włodawy, błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego. W tym dniu zostanie zorganizowany kiermasz ciast, będzie można nabyć dewocjonalia związane ze św. Antonim oraz kawę kapucyńską, jako cegiełkę na remont ołtarza bł. Honorata, a także napić się kawy kapucyńskiej z kapucynem.  
 6. W najbliższy czwartek 16-go czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. w kaplicach. Mszy św. będzie przewodniczył neoprezbiter o. Mateusz Kamecki, który odprawi u nas swoją prymicję.  Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Po procesji w kościele błogosławieństwo prymicyjne. Zachęcamy do udekorowania swoich domów. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, a w sposób szczególny ministrantów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym. Liczymy na obecność dzieci i dorosłych, także podczas całej oktawy.
 7. W następną niedzielę po Mszy św. o. godz. 11.30 w kościele, odbędzie się spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 8. Informujemy, że w czerwcu wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 18.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.  
 9. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła rodzinom: z ul. Kapluk i Kratiuk z ul. Nadbużańskiej. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła składają się następujące rodziny: Korneluk, Kadrow i Kaliszuk z ul. Nadbużańskiej.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapłać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia.
 11. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny oraz nas samych, jutrzejszą uroczystość św. Antoniego, wołając: Pod Twoją obronę…