12 grudnia 2021 roku

 1. Dziś przeżywamy już III Niedzielę Adwentu nazywaną GAUDETE. Zapraszamy, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na Godzinkach o godz. 6:30 i na Mszę św. zwaną „Roratnią” o godz. 7:00. Prosimy przynieść lampiony.
 2. W ostatnim tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziękujemy tym, którzy brali w nich udział i skorzystali ze spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich, aby pojednać się z Bogiem przed Świętami. Przypominamy, że spowiadamy każdego dnia, podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.                                                                         
 3. Jeśli ktoś nie ma jeszcze opłatka na wigilijny stół i kalendarza parafialnego, jest możliwość nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Można jeszcze nabyć świece CARITAS na stół wigilijny, które są wyłożone na ołtarzu bł. Honorata. Cena w zależności od wielkości świecy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 5. W poniedziałek 13-go grudnia przypada wspomnienie św. Łucji, męczennicy. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę św. o godz. 7:00 i 18:00.  
 6. W środę 15-go grudnia zapraszamy na Mszę św. roratnią z kazaniem dla dzieci o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału rodziców i najmłodszych parafian.
 7. Od 16-go grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy modlić się podczas porannej i wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę 18-go grudnia zapraszamy na wyjazdowe spotkanie formacyjne Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi. Pojedziemy do sanktuarium maryjnego w Kodniu. Wyjazd z parkingu przy kościele parafialnym o godz. 18.00. W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
 9. W następną niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. Dla rodziców katecheza w salce pod klasztorem, a dla dzieci w kościele. Obecność obowiązkowa.
 10. W niedzielę 19-go grudnia o godz. 11.30 zapraszamy na Mszę św. z kazaniem do dzieci. Po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo dla dzieci.
 11. W następną niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę ewangelizacyjną, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30.
 12. Jeśli w parafii, w waszych domach są chorzy, do których nie przychodzimy, co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed Świętami przyjąć Sakramenty Święte, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii adresu i telefonu. Tych chorych odwiedzimy w poniedziałek, 20-go grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.
 13. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Straczuk, Fedoruk i Mazurek z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Oleś, Stupnickich, Skowrońskich z ul. Dąbrowskiego. Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność.                                                                                                         
 14. Wszystkim, Parafianom i Gościom dziękujemy za okazywaną dobroć, modlitwę i dary materialne. Życzymy naszym Parafianom i Gościom opieki MBP oraz dobrego i owocnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 15. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, rodziny, dzieci, młodzież, naszych Dobrodziejów oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…