12 listopada 2023 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej racji zbieramy ofiary do puszek przed kościołem.
 2. Informujemy naszych Parafian, że przygotowujemy dla Was kalendarz parafialny na rok 2024, które będą rozprowadzane wraz z opłatkami. Roznoszenie opłatków będzie w dniach 25.11 – 02.12.2023 r. Harmonogram podamy w następną niedzielę.
 3. Dokonując renowacji głównego ołtarza MBP, w celu przeprowadzenia całkowitego remontu dokonamy wymiany mechanizmu związanego z zasłanianiem obrazu. Koszt 7 tys. zł. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za składane ofiary na powyższy cel. 
 4. Zapraszamy do udziału w wyjazdowym dniu formacyjnym członków Bractwa św. Antoniego oraz Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi, który odbędzie się 18 listopada w sanktuarium maryjnym w Krasnobrodzie. Wyjazd z parkingu przy sanktuarium o godz. 8.00. Koszt 120 zł. Zapisy u Pani Izabeli Zacharskiej. 
 5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Benedykta i Towarzyszy, w piątek św. Elżbietę Węgierską, w sobotę bł. Karolinę Kózkównę.
 6. W następną niedzielę tj. 19-go listopada o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. Dla rodziców katecheza w salce pod klasztorem, a dla dzieci w kościele. Po katechezie Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
 7. Przypominamy, że w listopadzie w naszym sanktuarium modlimy się za zmarłych. Zapraszamy o godz. 17:30 na wspólny różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych, a o 18:00 na Mszę św.
 8. Informujemy, że jest już nowa księga intencji mszalnych na 2024 rok. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do zapisywania intencji i rezerwacji Mszy św., także gregoriańskich.
 9. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Żarkiewicz, Zarczuk, Kościołek . W tym tygodniu składają się rodziny: Wojtaluk, Żurawskich, Makarewicz z ul. Nadbużańskiej.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w tym Echa Katolickiego, które są wyłożone na stolikach z prasą.
 11.  W ramach przygotowania do przyszłorocznych misji parafialnych, od 13-go grudnia 2023 r., po rekolekcjach adwentowych rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Antoniego, który jest patronem osób zagubionych w wierze. Również będzie tzw. księga peregrynacji. Na kartkach do św. Patrona wypisuje intencje, które będziemy wyczytywać w każdy wtorek podczas nowenny. Prosimy o modlitwę w intencji peregrynacji i misji parafialnych.                                                                                        
 12. Wielkie Bóg zapłać mówimy Wszystkim, którzy wspierają nas różnymi darami: modlitwą, przekazywanymi ofiarami, życzliwością, i wszelką pomocą. Niech Bóg hojnie Wam wynagrodzi za okazane dobro. My ze swej strony obiecujemy modlitwę w Waszej intencji.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, rodziny, młodzież i dzieci, naszych Dobrodziejów, Ofiarodawców oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…