12 września 2021 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli Kościół w Polsce przeżywa radość z beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Centralne wydarzenie – Msza św. beatyfikacyjna odbędzie się dziś o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo nowych błogosławionych.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Obecność kandydatów i rodziców obowiązkowa.
 3. Zapraszamy chłopców po I Komunii Św. do grona kandydatów na ministrantów. Zgłoszenia przyjmuje o. Grzegorz Gutek, który jest opiekunem LSO. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.00, w sali pod klasztorem.
 4. W poniedziałek 14-go września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek 15-go września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Bp Kazimierz Gurda zaprasza w sobotę – 18-go września br. do sanktuarium w Parczewie na I Diecezjalną Pielgrzymkę Osób zawierzonych Jezusowi przez ręce Maryi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Bazylice Parczewskiej. Zaprasza serdecznie na to spotkanie wszystkich czcicieli Matki Bożej. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
 6. W następną niedzielę tj. 19-go września o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Rodziców i Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. Obecność obowiązkowa. Podręczniki p do I Komunii dla klas I-III,  do nabycia u Pani katechetki w cenie 5 zł. Terminy spotkań i wydarzeń zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej.
 7. Pragniemy poinformować naszych Parafian i Gości, że w następną niedzielę 19 września o godz. 11.30, w będzie Msza św. z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy rodziców z dziećmi na tę Eucharystię.
 8. Informujemy, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. W miesiącu wrześniu obraz Matki Bożej będzie odsłonięty w soboty i niedziele, również wieża widokowa będzie otwarta tylko w weekendy od 7.00 do 19.00. Zapraszamy na modlitwę i zwiedzanie.
 9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Grytczuk, Garach i Głogowskich z ul. O. Tomasza. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 18-go września na godz. 8.00 następujące rodziny: Łopąg, Kot i Sztroman z ul. O. Tomasza.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze wszystkie ofiary i dary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim opieki naszej MBP i błogosławionego tygodnia. 
 11. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, Jubileusz powrotu obrazu MBP, naszych Dobrodziejów, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…