13 czerwca 2021 roku - Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy

 1. Dzisiejszej niedzieli 13 czerwca przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. O godz. 9:00 została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Orchówka, o godz. 11:30 – uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich czcicieli św. Antoniego, której (będzie) przewodniczył Ksiądz Kaznodzieja. Po sumie procesja eucharystyczna. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców Włodawy. Słowo Boże w dniu dzisiejszym głosi ks. Tomasz Bąk.
 2. Dziś także przypada 90-ta rocznica powrotu obrazu MBP do naszego sanktuarium. W trakcie rozbiorów w 1864 roku nastąpiła kasata klasztoru augustianów, a trzy lata później likwidacja parafii w Orchówku. Cudowny obraz rozpoczął wtedy ponad 60-letnią tułaczkę, najpierw został wywieziony do Lublina, potem do Włodawy. Po 60 latach tułaczki, 13-go czerwca 1931 r. wrócił w uroczystym pochodzie na swe miejsce.
 3. Informujemy naszych Parafian i Gości, że otrzymaliśmy dotację z MSWiA na renowację ołtarza św. Antoniego. Dziękujemy serdecznie za modlitwę w tej intencji i wsparcie oraz życzliwość.
 4. W poniedziałek 14-go czerwca w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa, zaś 17-go czerwca wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W sobotę 19-go czerwca, zapraszamy Parafian i Gości na „Wieczór z Maryją”, które poprowadzi wspólnota Duchowych Niewolników Maryi. W programie: Msza św. o 18.00 z kazaniem maryjnym, konferencja: Maryja – kobieta pracowitości, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Mszę św. poprowadzi i konferencję wygłosi o. Grzegorz Staszak, Paulin z Włodawy wraz ze diakonią muzyczną.
 6. W następną niedzielę 20-go czerwca odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na KUL. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
 7. Trawa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwo o godz. 17:30.
 8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że Obraz Matki Bożej jest odsłaniany w miesiącu czerwcu w weekendy na Mszy św. o godz. 7:00, a zasłaniany po Mszy o godz. 18:00. Zapraszamy więc na modlitwę, a także na wieżę widokową, która jest otwarta od piątku do niedzieli w godz. od 7.00 do 19.00.
 9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinie Okońskich z ul. Szkolnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 19-go czerwca o godz. 8.00 rodziny: Lejnert, Czoboda i Czoboda z ul. Szkolnej.
 10. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:                                                                                         - Agata Kolanowska, panna, par. św. Stanisława Kostki w Kosyniu i Rafał Wilkowski, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź I.                        - Karolina Korneluk, panna, par. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie i Michał Masiukiewicz, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź I. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących po między tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 11. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru, wszystkim którzy wspierają nas darem serca, a więc Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia i św. Antoniego z Padwy.
 12. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli śp. Jan Zdolski i Marianna Włodarska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 13. Matce Bożej Pocieszenia i św. Antoniemu polecajmy naszą parafię, księdza Kaznodzieję, nasze rodziny oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę...