13 września 2020 roku

  1. Dzisiejszej niedzieli w naszej Parafii gościmy Alumna Diecezji Siedleckiej. Nasze ofiary na tace przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś także, zgodnie z postanowieniem Ojca Świętego, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na Ziemię Świętą, która została przeniesiona z Wielkiego Piątku (10 kwietnia 2020 r.) na niedzielę 13 września 2020 r. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
  3. Sołtys wsi Orchówek zaprasza na zebranie sołeckie, które odbędzie się 13-go września 2020 r. (dzisiaj) w świetlicy OSP o godz. 14.00. Tematem zebrania będą sprawy związane z funduszem sołeckim na 2020 i 2021 r. Prosimy pamiętać o maseczkach ochronnych.
  4. W poniedziałek 14-go września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i odpust w parafii Dołhobrody. We wtorek 15-go września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Bp Kazimierz Gurda zaprasza na I Spotkanie Środowisk Twórczych, które odbędzie się 22-go września 2020 r. i rozpocznie Mszą św. o. godz. 10.00 w Kotuniu. Następnie o godz. 11.15 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach - konferencja i koncert. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
  6. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Maryi. Poprowadzi je Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi z Warszawy. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w niedziele. Po Mszy św. zapraszamy na adorację przed Najświętszym Sakramentem oraz konferencję. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej parafii oraz niewolnicyZmilosci.pl.
  7. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, w salce pod klasztorem, spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  8. Informujemy, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. W miesiącu wrześniu obraz Matki Bożej będzie odsłonięty w soboty i niedziele, również wieża widokowa będzie otwarta tylko w weekendy od 7.00 do 19.00. Zapraszamy na modlitwę i zwiedzanie.
  9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Szarpak i Budner z ul. Kochanowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 19-go września na godz. 8.00 następujące rodziny: Mutwickich i Kamińskich z ul. Kochanowskiego i Szałaj z ul. Dąbrowskiego.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze wszystkie ofiary i dary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim opieki naszej MBP i błogosławionego tygodnia.