14 maja 2023 roku

 1. W miesiącu maju, zapraszamy wszystkich codziennie na różaniec o godz. 17.00 oraz nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Zachęcamy również, aby pozostać na Eucharystii.
 2. Dziękujemy za Ofiary na ołtarz MBP i Anioły, Parafianom i Gościom, którzy troszczą się o nasze sanktuarium. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem na konto parafialne.
 3. We wtorek 16-go maja obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 4. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 16-go maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo, o godz. 18:00 Msza św. Intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii i przez naszą stronę internetową. Ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 5. W czwartek 18-go maja obchodzimy Święto św. Feliksa z Cantalice, Patrona dzieci, jak i kolejną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 18.00, jak i nabożeństwo dla dzieci z namaszczeniem olejem św. Feliksa.
 6. W następną niedzielę o godz. 10.30, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 11.30 Msza św. z kazaniem dla dzieci.
 7. Zachęcamy naszych Parafian i Gości do pisania świadectw, dotyczących wstawiennictwa św. Antoniego z Padwy, które zostaną zebrane i ukażą się w formie książkowej. Napisane teksty komputerowo można przekazać w kancelarii parafialnej, jak również zakrystii.    
 8. W tym roku po raz pierwszy w dniach 10-12 czerwca br. organizujemy tzw. Triduum przed uroczystością św. Antoniego, w celu owocnego przygotowania do odpustu, które poprowadzi o. Zdzisław Dzido z Niepokalanowa.
 9. Informujemy naszych Parafian i Gości, że 13-go czerwca, chcemy erygować Bractwo św. Antoniego z Padwy. Na stolikach z prasą są wyłożone deklaracje dotyczące wstąpienia do Bractwa św. Antoniego, które będzie miało miejsce 13 czerwca 2023 r. na Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 10. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w maju wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00, a także obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00, a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Parczewskich, Kupisz i Czoboda  z ul. Leśnej. W tym tygodniu składają się rodziny: Szałaj, Żelechowskich i Dudzińskich z ul. Dąbrowskiego.
 12. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących oraz pięknego i dobrego tygodnia.
 13. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: - Paulina Kapluk, panna, par. tutejsza i Michał Granica, kawaler z par. NSJ we Włodawie. Zapowiedź II. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 14. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: - Monika Omelczuk, panna, par. św. Augustyna w Różance i Kamil Kozaczuk, kawaler z par. tutejszej. Zapowiedź I. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 15. W minionym tygodniu do domu Ojca, odeszła z naszej wspólnoty parafialnej Teresa Straczuk. Polecajmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …