14 sierpnia 2022 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obliczem naszej Matki, oraz do skorzystania z obejrzenia pięknej panoramy na wieży widokowej, a także zwiedzania krypt w których jest wystawa poświęcona historii Kapucynów w Orchówku. Kościół, wieża i krypty są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.                                     
 2. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza bł. Honorata, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Do całości kwoty brakuje nam 21,5 tys. zł. W minionym tygodniu umalowaliśmy wnękę ołtarzową. Naszą wdzięczność okazujemy poprzez codzienną modlitwę za Dobrodziejów.
 3. Zapraszamy do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. W naszym sanktuarium do 15-go sierpnia włącznie o godz. 20.30 odprawiamy czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę 20-go sierpnia, zapraszamy na Wielką Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św., zaś po niej różaniec i procesja z obrazem MBP. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 5. W poniedziałek 15-go sierpnia - Uroczystość WNMP i rocznica CUDU NAD WISŁĄ. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 9:00, o 11.30 i 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy św. nie będzie. Tego dnia święcimy zioła i kwiaty.
 6. Informujemy, że w Uroczystość WNMP, o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Marek Nowacki OSPPE. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 7. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia wyzwania w postaci abstynencji od alkoholu.
 8. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na I Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27-go sierpnia. Startujemy o godz. 12.00 spod naszego kościoła parafialnego. W programie zwiedzanie krypt w kościele św. Ludwika, następnie kierujemy się w stronę Różanki. Tam zwiedzamy kościół, Dom historii i tradycji i zakończymy ogniskiem z przy sanktuarium.
 9. Informujemy naszych Gości i Parafian, że 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, będziemy przeżywać uroczystość zawierzenia naszej parafii MBP, poprzedzoną Triduum przygotowawczym 5-7 września. Mszę św. odprawi ks. Marek Kot, podczas której oddamy Maryi naszą wspólnotę. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 10. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30, w sobotę zaś po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Horszczaruk i Kozaczuk z ul. Kolejowej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Piskała, Andor, Tomaszek z ul. Brzozowej.  
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru oraz ołtarza bł. Honorata. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy owocne przygotowanie do zawierzenia naszej parafii, nasze rodziny, młodzież, dzieci, osoby cierpiące oraz nas samych, wołając: Maryjo