14 stycznia 2024 roku

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Włączmy tę intencję Kościoła w nasze codzienne modlitwy.
 2. Dziękujemy Scholi „Gloria” pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Sakowicz za przygotowanie i śpiew kolęd,  który odbył się 7 stycznia w naszym orchowskim sanktuarium.
 3. W piątek 12-go stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie spotkania, życzliwe przyjęcie nas, dobre słowa i ofiary. Gdyby ktoś jeszcze chciał przyjąć kapłana z kolędą, to prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty.
 4. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Sobibór Stacja. Rodzina w domu przygotowuje miejsce na obraz. Gromadzi się na modlitwie, modląc się o nawrócenie parafii oraz za tych, którzy potrzebują przemiany serca. Wypisuje intencje na kartkach. Wpisuje się też do pamiątkowej księgi peregrynacji. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 16-go stycznia, z intencjami wypisanymi na kartkach. Pomocą w przyjęciu obrazu jest modlitewnik do św. Antoniego. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.  
 5. W piątek 19 stycznia w liturgii wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 6. W następną niedzielę tj. 21-go stycznia o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy św. będzie akademia z racji na dzień dziadka i babci. Zapraszamy do wzięcia udziału.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz doroczny odpust ku czci Patrona parafii św. Jana Jałmużnika. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Mariusz Zaniewicz z Siedlec. Zapraszamy do wspólnego świętowania.                       
 8. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku parafialnego, który jest otwarty po każdej Mszy św.
 9. Przy naszej szopce jest figurka anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. W czasie Mszy św. jest wyłączany. Zapraszamy do zobaczenia aniołka i posłuchania kolęd.
 10. Na stolikach została wyłożona prasa katolicka w tym Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania.
 11. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Jurek, Kapluk i Kratiuk. W tym tygodniu składają się rodziny: Kaliszuk, Stolarscy, Stolarscy z ul. Nadbużańskiej.
 12. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia oraz dobrego tygodnia.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów, młodzież, dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…