15 marca 2020 roku

1. Z racji na zarządzenie Biskupa Siedleckiego w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa w naszym kraju i zagrożeniem epidemicznym, rekolekcje wielkopostne dla SP w Orchówku zostały odwołane definitywnie. Rekolekcje dla osób dorosłych z naszej Parafii zostały przesunięte z 22-go marca na dalszy termin i odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2020 r. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, również późniejszy termin zostanie odwołany.
2. W czwartek 19-go marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi nasz współbrat, o. Bogdan Filipiuk. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o Ojcu Bogdanie.
3. Z racji na zarządzenie Biskupa Siedleckiego i zagrożenie epidemiczne koronawirusem, w przyszły piątek 20-go marca, nie odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17:15 i 19.00. W niedzielę zaś, 22-go marca nie będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30, a także nabożeństwo Gorzkie Żali o godz. 17:30.
4. W miesiącu marcu są jeszcze wolne terminy do zamówienia Mszy św. także na godz. 18.00. Zapraszamy chętnych do zakrystii w celu rezerwacji intencji Mszy św. Można również zamawiać tzw. Msze św. gregoriańskie.
5. Zachęcamy naszych Parafian i Sympatyków naszego sanktuarium do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić w zakrystii lub wrzucić do skarbonki wewnątrz kościoła, a także przelewem bankowym wpłacając na konto parafialne. Pragniemy już dziś podziękować serdecznie wszystkim za złożone ofiary.
6. Informujemy naszych Parafian i Dysponentów grobów, że na naszym cmentarzu parafialnym trwają prace remontowo-budowlane w celu zabezpieczenia i naprawienia pochylonego muru cmentarnego. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na rzecz remontu miejsca pochówku.
7. Przypominamy, że można jeszcze nabywać BARANKI PASCHALNE na stół wielkanocny, które są wystawione na ołtarzu św. Antoniego. Cena wynosi 5 zł.
8. Dziękujemy naszym Parafianom i Dysponentom posiadającym groby na naszym cmentarzu parafialnym za segregację śmieci. Bardzo prosimy o odpowiedzialność, która będzie wyrażała się w skrupulatnej segregacji śmieci, gdyż za jej brak będziemy obciążeni podwyższonymi opłatami. Prosimy również o zwracanie uwagi osobom, które tego nie czynią.
9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Zacharskich i Pogonowskich z ul. Sikorskiego. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 21-go marca na godz. 8:00 rodziny: Mazuryk, Bytof i Mróz z ul. Sikorskiego ul. Sikorskiego 2, 3 i 1.
10. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom, Dobrodziejom, czcicielom M. B. P. dziękujemy za ofiary, życzliwość i wsparcie. Na czas wielkopostnych zmagań niech Pan Wam hojnie błogosławi, a Maryja ma w swojej opiece.
11. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą Ojczyznę, prosząc o łaskę zakończenia epidemii, polecajmy wszystkich chorych i zarażonych oraz całą naszą parafię i nas samych, wołając: Pod Twoją obronę….