15 sierpnia 2021 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Parafian w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obliczem naszej Matki, oraz do skorzystania z obejrzenia pięknej panoramy na wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.                   
 2. Dzisiejszej niedzieli tj. 15-go sierpnia przypada Uroczystość WNMP i rocznica cudu nad Wisłą. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 9:00, nie o 11.30 lecz o 12:00 i o godz. 18:00. W kaplicy w Sobiborze Wsi, Mszy św. nie będzie. Tego dnia na każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza św. Antoniego, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Mamy już 22 tys. zł. Naszą wdzięczność za składane ofiary wyrażamy codzienną modlitwą za Parafian i Dobrodziejów.
 4. Informujemy naszych Gości i Parafian, że odrestaurowany obraz MBP powrócił do naszego sanktuarium. Koszt prac wyniósł 16500 zł. Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Dobrodziejom, za modlitwę i ofiary na renowację obrazu naszej Matki.
 5. Przypominamy, że w każdą sobotę sierpnia trwa nowenna przed odpustem ku czci MBP. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 6. W naszym sanktuarium zakończymy dziś duchowy udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w wieczornym czuwaniu modlitewnym.
 7. Informujemy naszych Parafian i Gości, że od poniedziałku tj. 16-go sierpnia w naszym kościele parafialnym będą trwały prace remontowo-budowlane: oczyszczenie i malowanie ściany wewnątrz kościoła oraz konserwacja drzwi frontowych i bocznych naszego sanktuarium.
 8. 21-go sierpnia (sobota) o godz. 18.00  w naszym sanktuarium w ramach 33-dniowych rekolekcji, odbędzie się spotkanie formacyjne z animatorami dla uczestników rekolekcji. W programie: Msza św. konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W przyszłą niedzielę, 22-go sierpnia, będziemy gościć Alumna Diecezji siedleckiej. Nasze ofiary na tace przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Informujemy naszych Gości i Parafian, że 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, będziemy przeżywać uroczystość 90-lecia powrotu obrazu MBP do naszego sanktuarium i dziękować Bogu za możliwość renowacji obrazu. Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00 odprawi ks. bp Grzegorz Suchodolski, podczas której Duchowi Niewolnicy Maryi złożą akt ofiarowania. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 11. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Jest również folder zawierający rys historyczny kultu św. Antoniego z Padwy, a także ołtarza i obrazu św. Patrona, który wykonała p. Małgorzata Sakowicz za co serdecznie dziękujemy.
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinie Czoboda z ul. Leśnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 21-go sierpnia o godz. 8.00 rodziny: Zacharskich, Pogonowskich i Głąb z ul. Sikorskiego.
 13. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na potrzeby naszego kościoła i klasztoru, a także za wszelkie dobro na rzecz naszej zakonnej wspólnoty. Wyrażamy naszą wdzięczność pamiętając o Was w naszej codziennej modlitwie. Wszystkim pragniemy życzyć obfitości łask Bożych oraz dobrego i owocnego tygodnia.
 14. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Wanda Panek. Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 15. Józefowi polecajmy naszą parafię, 33-dniowe rekolekcje, naszych Dobrodziejów, nasze rodziny, przygotowania do uroczystości odpustowych, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…