16 sierpnia 2020 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Parafian w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obliczem naszej Matki, oraz do skorzystania z obejrzenia pięknej panoramy na wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.
 2. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 11.30 (będziemy dziękować) dziękujemy (dziękowaliśmy) Bogu za 50 lat życia zakonnego naszego współbrata o. Bogdana Filipiuka. Zapraszamy do wspólnego świętowania i prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pielgrzymowanie i przeżywanie odpustu w Sobiborze Stacji. W pielgrzymce wzięło udział 37 pątników.
 4. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całej Polsce jako Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia w naszej parafii jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych mieszkańców. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
 5. Przypominamy, że w każdą sobotę sierpnia trwa nowenna przed odpustem ku czci MBP. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii bądź przez naszą stronę internetową.
 6. W naszym sanktuarium zakończyliśmy duchowy udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w wieczornym czuwaniu modlitewnym.
 7. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza mieszkańców Orchówka na spotkanie z Paniami z centrum medycznego, które odbędzie się 19-go sierpnia 2020 r. o godz. 16.00.
 8. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy gościć o. Krzysztofa Przybylskiego – kapucyna, który jest odpowiedzialny za misje w naszej Prowincji zakonnej i o. Kamila Sochackiego misjonarza z Gabonu. Wygłoszą do nas Słowo Boże dzieląc się spostrzeżeniami z pracy misyjnej. Po Mszy św. będą zbierać ofiary do puszki na cele misyjne. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 9. Trwa miesiąc sierpień, w tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania z miłości do naszych bliźnich zniewolonych nałogiem pijaństwa. Na ołtarzu św. Antoniego jest wyłożona księga trzeźwości, gdzie można złożyć deklarację o abstynencji.
 10. Za tydzień w naszej parafii, na Mszy św. o godz. 9:00, I Komunia Święta dzieci. Egzamin odbędzie się 20-go sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod klasztorem. Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź w sobotę 22-go sierpnia o godz. 9:00, następnie próba generalna. W niedzielę przede Mszą św. o godz. 9.00 nie będzie Godzinek do Matki Bożej. Wszystkich nie związanych z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 bądź na godz. 18.00.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Jurek, Kapluk i Kratiuk (SENIORZY) z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy rodziców klas trzecich, które odbędzie się w piątek 21-go sierpnia po wieczornej Mszy św..
 12. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na potrzeby naszego kościoła i klasztoru, a także za wszelkie dobro na rzecz naszej zakonnej wspólnoty. Wyrażamy naszą wdzięczność pamiętając o Was w naszej codziennej modlitwie. Wszystkim pragniemy życzyć obfitości łask Bożych oraz dobrego i owocnego tygodnia.