17 grudnia 2023 roku

 1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana GAUDETE. Zapraszamy, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na Godzinkach o godz. 6:35 i na Mszę św. zwaną „Roratnią” o godz. 7:00.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziękujemy tym, którzy brali w nich udział i skorzystali ze spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich, aby pojednać się z Bogiem przed Świętami. Przypominamy, podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
 3. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Żłobek. Rodziny przyjmują obraz według programu. Te które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 19-go grudnia, z intencjami wypisanymi na kartkach. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.
 4. Do peregrynacji przygotowaliśmy feretron św. Antoniego, który został poświęcony podczas rekolekcji parafialnych. Jest również modlitewnik do św. Antoniego Orchowskiego. Mamy obrazy św. Antoniego, które są do nabycia, jako pamiątka peregrynacji.            
 5. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu MBP. W tym tygodniu kontynuujemy malowanie poszczególnych elementów ołtarza, a także prace pozłotnicze i stolarskie. Tabernakulum po renowacji zostanie zamontowane, a także nowa zasuwa do obrazu. Prace zostaną zakończone  przed Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy za ofiary składane na remont ołtarza.
 6. 16-go grudnia rozpoczęliśmy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą modlimy się podczas porannej i wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W środę 20-go grudnia o godz. 18.00 Msza św. roratnia z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy najmłodszych parafian do uczestnictwa.
 8. Po Mszy św. w naszym sklepiku parafialnym można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Cena świecy to: 10, 15, 20, 30 zł za sztukę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 9. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze opłatka na wigilijny stół i kalendarza parafialnego, zapraszamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Chorzy, do których nie przychodzimy co miesiąc z Komunią Świętą, a chcą przed Świętami przyjąć Sakramenty Święte, to prosimy o zgłoszenie do zakrystii adresu i telefonu. Odwiedziny w środę 20-go grudnia w godz. od 8:00 do 12:00.
 11. Proboszcz parafii w Orchówku organizuje tygodniowe ferie zimowe dla dzieci z tutejszej parafii, w wieku 6- 12 lat, w dniach od 29 stycznia do 2 lutego. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczoną kadrę pedagogiczną. Zapisy w kancelarii parafialnej do 7 stycznia. Wpisowe w kwocie 100 zł. Szczegóły na plakatach.                   
 12. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Intencja z wieczornej Mszy św. będzie odprawiona o godz. 11.30.
 13. W niedzielę 24-go grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, podczas której należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na stole wigilijnym nie powinno być również alkoholu. Pamiętajmy o modlitwie i przeczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Zachęcamy do zachowania Tradycji tego szczególnego dnia.  W dzień Wigilii Bożego Narodzenia, Pasterka w naszym sanktuarium o godz. 24.00, a w kaplicach o godz. 22.00. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę.   
 1. Przypominamy, że wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia 2023 roku. W tym roku ofiary zebrane z kolędy przeznaczymy na budowę nowych toalet przy sanktuarium.  Szczegółowy harmonogram kolędy, jest już na stronie internetowej i facebookowej i tablicy informacyjnej.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w tym Echa Katolickiego, które są wyłożone na stolikach z prasą.
 3. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Kędzierskich, Jurczuk, Szewczuk. W tym tygodniu składają się rodziny: Sobieckich, Woźnica, Pastuszak z ul. Nadbużańskiej.
 4. Wszystkim, Parafianom i Gościom dziękujemy za okazywaną dobroć, modlitwę i dary materialne. Życzymy naszym Parafianom i Gościom opieki MBP oraz dobrego i owocnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 5. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy, czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów, młodzież i dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…