17 maja 2020 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli, przeżywamy jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych dla Kościoła w Polsce w roku duszpasterskim jakim jest setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 11.30, będziemy dziękować (dziękowaliśmy) za życie i pontyfikat naszego Świętego Rodaka. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitewne dziękczynienie.
 2. W związku z nowym rozporządzeniem Władz państwowych od 17-go maja br., 1 osoba przypada na 10 mkw powierzchni kościoła, z tej racji w naszym kościele parafialnym może uczestniczyć we Mszy św. max 30 osób (nie licząc kapłanów i usługujących). Przypominamy o obowiązku bycia w maseczkach i rękawiczkach w kościele jako przestrzeni publicznej.
 3. W poniedziałek 18-go maja obchodzimy Święto św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, jak i setna rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę o godz. 18.00, jak i nabożeństwo dla dzieci z namaszczeniem olejem św. Feliksa.
 4. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek 19 maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, a o 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek 21-go maja rozpoczynają swoje rekolekcje przed święceniami prezbiteratu i diakonatu nasi Bracia Klerycy z Lublina – Poczekajki, które potrwają tydzień. Prosimy Was o modlitwę w intencji kapucyńskich Kleryków, a dobre przygotowanie do tej posługi.
 6. Za tydzień kolejna niedziela miesiąca maja, w naszym kościele parafialnym: Msze św. o  godz. 9.00, 10.15 (dodatkowa), 11.30, 18.00. Msze św. w kaplicach o godz. 9.30 i 11.00. Zachęcamy do przybycia na Eucharystię i wspólnej modlitwy.
 7. W następną niedzielę tj. 24-go maja po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na spotkanie o charakterze organizacyjnym, które odbędzie się w naszym sanktuarium. Prosimy o obecność, gdyż będziemy podejmowali ważne decyzje.
 8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że Biskup Siedlecki przypomina o obowiązku wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Obowiązek ten należy spełnić do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
 9. Podajemy do wiadomości naszych Parafian, że naszym sanktuarium jest możliwość spowiedzi w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00, a także w niedzielę podczas każdej Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania z tego daru, a zarazem wypełnienia owego przykazania.
 10. Przypominamy, że trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy wszystkich, Parafian i Gości do naszego sanktuarium na nabożeństwa majowe, które odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy również do pozostania na Mszy św.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty oraz rodzinom: Zabłockich, Kratiuk i Kossyk z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 23-go maja na o godz. 8:00 rodziny: Matczuk, Kossyk i  Szewczyk z ul. Nadbużańskiej.
 12. Na naszym cmentarzu parafialnym wykonaliśmy kolejne prace remontowo-budowlane, został naprawiony mur oraz instalujemy nową bramkę przy bramie wjazdowej, która będzie udogodnieniem w dostaniu się na teren cmentarza. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cmentarz, szczególnie za opłatę administracyjną w kwocie 30 zł od grobu.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i Gościom naszego sanktuarium wszelkie dobro to duchowe i materialne, za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem na konto parafialne. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki MBP wstawiennictwa św. Jana Pawła II oraz pięknej i dobrej niedzieli.