17 marca 2024 roku

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie miał miejsce charytatywny kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza w Orchówku. Można nabyć ozdoby związane z nadchodzącymi świętami. Ofiary zostaną przekazane włodawskiemu Hospicjum.
 2. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w Orchówku. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. we wtorek, z intencjami wypisanymi na kartkach. Pomocą w przyjęciu obrazu jest modlitewnik do św. Antoniego, również program przyjęcia obrazu, które są wyłożone na stolikach z prasą. Harmonogram jest na stronie internetowej i facebookowej.  
 3. W ramach duchowego przygotowania do misji parafialnych z prośbą o ich owoce w naszej parafii podejmujemy post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta bez pokarmów mięsnych). Każdy chętny może wpisać się na listę pod konkretną datą, by w tym dniu podjąć post. Lista jest wyłożona na ołtarzu św. Antoniego. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy.
 4. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chce w ramach jałmużny wielkopostnej złożyć ofiarę to zapraszamy naszych Parafian do zakrystii. Można również wrzucać do skarbonek pod chórem organowym.
 5. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego w celu nabycia świec tzw. „PASCHALIKÓW”, kwota 10 zł i świec wielkanocnych, kwota 20 zł, posiadamy również koszyki na święconkę.
 6. We wtorek 19-go marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Imieniny w tym dniu obchodzi o. Bogdan Filipiuk. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Bogdanie.
 7. W piątek 22-go marca odbędzie się droga krzyżowa ulicami Orchówka. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Przejdziemy ulicami: Nadbużańską, Wesołą, Strażacką i Kolejową. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00.
 8. W sobotę 23-go marca o godz. 19.00 zapraszamy na oratorium pt. "Męka Pana Jezusa słowem i pieśnią rozważana", które wykona schola parafialna pod dyrekcją Pani Małgorzaty Grytczuk.
 9. Z racji na trzyletnie przygotowanie do Komunii Św. w następną niedzielę 24 marca o godz. 12.30. w naszej parafii odbędzie się konferencja dla rodziców i dzieci z klas I i II. Dzieci będą miały w kościele, a rodzice w salce klasztornej na dole.          
 10. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Niedzielę Palmową, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej.                              
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła w dniach 14-22.05.2024 r. Odwiedzimy Stambuł, Ankarę, Kapadocję, Efez i inne miejsca. Koszt 760 Euro + 2200 zł. Program pielgrzymki jest na stolikach z prasą. Zapisy i informacje u o. Proboszcza
 12. W parafii św. Ludwika odbędzie się nabożeństwo 24 Godzinnej Męki Pańskiej w dniach: 22 - 23 marca. Inspiracją do tej modlitwy jest hasło: "Zjednoczmy się w intencji Ojczyzny". Zachęcamy do udziału.  
 13. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30.
 14. Jest już nowy numer Echa Katolickiego. Czasopismo jest wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. Zapraszamy wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu sprzęt RTV i AGD. Zbiórka będzie miała miejsce od 25 marca do 9 kwietnia. Miejsce składowania sprzętu - parkingu przed kościołem. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 16. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Prokurat, Baj, Masiukiewicz. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Horszczaruk, Sorczyńskich, Wilczek z ul. Wesołej.                                                            
 17. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom, którzy wspierają nas swoimi ofiarami materialnymi, dobrym słowem i życzliwością. Niech Pan wynagrodzi Wam za wszelkie dobro swoim hojnym błogosławieństwem.
 18. Matce Bożej Pocieszenia czas peregrynacji obrazu, przyszłe misje parafialne, naszych Dobrodziejów, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych: O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze