17 września 2023 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli o godz. 10.30 odbędzie się (odbyło się) spotkanie organizacyjne dla Rodziców i Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. Za tydzień w niedzielę poświęcenie różańców. Terminy spotkań i wydarzeń są zamieszczone na naszej stronie internetowej.
 2. Zapraszamy do modlitwy, również do zwiedzania wieży widokowej, krypt, które w miesiącu wrześniu są otwarte w weekendy od godz. 7:00 do 19:00.                        
 3. W sanktuarium trwa remont głównego ołtarza MBP i organów na chórze kościelnym. Jesteśmy wdzięczni naszym Gościom i Parafianom za ofiary stanowiące wkład własny parafii.  
 4. Zapraszamy naszych Gości i Parafian na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w danich 9-16.04.2024 r. Koszt wyjazdu 2380 PLN i 940 USD. Szczegóły na naszej stronie interentowej i facebookowej. Zapisy przyjmuje o. Jacek Romanek. 
 5. Zapraszamy chłopców - ministrantów do służenia przy ołtarzu Chrystusa. Zgłoszenia przyjmuje o. Piotr. Zbiórki w sobotę o godz. 10.00.
 6. We wtorek tj. 19-go września, rozpoczniemy 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do złożenia Aktu ofiarowania się Jezusowi przez ręce Matki Bożej. Potrwają one do 21 października. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 7. W poniedziałek 18-go września obchodzimy Święto, św. Stanisława Kostki, w czwartek 21-go września, obchodzimy święto Św. Mateusza Ewangelisty. W sobotę 23-go września, wspominamy św. o. Pio, kapucyna z Pietrelciny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. 25-go września (poniedziałek) swoje imieniny obchodzi br. Władysław Horajski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Solenizanta. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Bracie. 
 9. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30. W sobotę o 17.00.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Świat misyjny i Echo Katolickie. W obecnym numerze artykuł na temat posługi misyjnej o. Bogdana.   
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Szewczyk, Matczuk, Kościołek. W tym tygodniu składają się rodziny: Kasprzak, Soroka, Korneluk z ul. Nadbużańskiej. 
 12. Dziękujemy wszystkim Czcicielom M. B. Pocieszenia za ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Wam hojnie błogosławi za okazane dobro.
 13. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: - Patrycja Pochwatka, panna par. tutejszej i Paweł Dzwonnik,  kawaler, par. tutejszej. Zapowiedź III. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 14. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., młodzież, naszych Dobrodziejów, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…
 15. W tym tygodniu do domu Ojca odeszła śp. Helena Dowierciał.  Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...