18 kwietnia 2021 roku

  1. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek 20-go kwietnia kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, o godz. 18:00 Msza św. Intencje do św. Antoniego można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii, jak również zamawiać drogą elektroniczną przez naszą stronę internetową. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
  2. W czwartek 23-go w liturgii Kościoła przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  3. W niedzielę tj. 25-go kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Swoje imieniny obchodzi nasz współbrat, o. Marek Długołęcki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Solenizanta i prosimy modlitwę w Jego intencji.
  4. W następną niedzielę tj. 25-go kwietnia po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy grupę II na spotkanie formacyjne. Prosimy o przybycie obojga rodziców.
  5. 25-go kwietnia tj. w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B.                     
  6. W następną niedzielę rozpoczynamy 13 Tydzień Biblijny i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które będą trwały do soboty 24 kwietnia. Do lektury została wybrana Ewangelia według św. Marka. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.                                                                                              
  7. Rodzicom, których dzieci w tym roku przystąpią do I Komunii Św., składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary materialne na obrusy do ołtarzy w naszym sanktuarium maryjnym. Jest to dar ołtarza, który upiększa wystrój naszego kościoła.
  8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Suwalskich i Gotowiec z ul. Strażackiej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 24-go kwietnia na godz. 8.00 rodziny: Bereściuk i Pastuszuk z ul. Strażackiej.
  9. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki MBP oraz pięknej i dobrej niedzieli.
  10. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., młodzież oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…