19 listopada 2023 roku

  1. Dziś na sumie poświęcimy (poświęciliśmy) opłatki wigilijne, które wraz z kalendarzami będziemy roznosić po domach naszych parafian. Informujemy, że roznoszenie opłatków rozpoczniemy w sobotę 25 listopada. Od godz. 10:00 udamy się do Parafian zamieszkałych w Sobiborze Wsi. Bardzo prosimy o pozamykanie psów i oczekiwanie na Braci. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na wymianę zasuwy. Harmonogram roznoszenia opłatków i kalendarzy jest na naszej stronie internetowej i facebookowej oraz został zamieszczony na tablicy ogłoszeń.
  2. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu MBP. W minionym tygodniu wykonaliśmy część prac stolarskich. Został także zrobiony nowy blat ołtarzowy, który zostanie zamontowany. Również zamontujemy nowy mechanizm związany z zasłanianiem obrazu. Dziękujemy wszystkim za ofiary na wzmiankowany remont.
  3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Cecylię – patronkę chórów kościelnych i organistów. Z tej okazji już dziś składamy naszym Paniom Organistkom gorące życzenia i dziękujemy za posługę w naszej parafii.                                                
  4. Od 13-go grudnia bezpośrednio po rekolekcjach adwentowych rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Antoniego, który jest patronem osób zagubionych w wierze. Peregrynację rozpoczniemy od miejscowości Żłobek - od numerów końcowych. Rodzina przyjmująca obraz gromadzi się na modlitwie. Wypisuje intencje na kartce prośby do św. Antoniego, które będziemy wyczytywać w każdy wtorek podczas nowenny. Wpisuje się do księgi peregrynacji. Następnego dnia obraz przechodzi do kolejnej rodziny. Harmonogram jest zamieszczony na naszej stronie internetowej i facebookowej.
  5. Następna niedziela to Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i odczytanie aktu poświęcenia.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w tym Echa Katolickiego, które są wyłożone na stolikach z prasą.
  7. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Wojtaluk, Żurawskich, Makarewicz.  W tym tygodniu składają się rodziny: Sztuce, Kratiuk, Dybczyńskich z ul. Nadbużańskiej.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazują nam swoje wsparcie duchowe i materialne. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam wielu łask Bożych i dobrej niedzieli. Niech Bóg Wam obficie błogosławi.                               
  9. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, rodziny, młodzież i dzieci, naszych Dobrodziejów, Ofiarodawców oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…