19 luty 2023 roku

 1. Dzisiaj w Kościele u progu Wielkiego Postu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do modlitwy w wyżej wymienionej intencji oraz podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
 2. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. Z racji na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek i Gorzkie Żale w niedzielę różaniec o godz. 16.30. Różaniec następujące wspólnoty: poniedziałek Koło Różańcowe pw. MBP, wtorek Koło Różańcowe pw. św. Antoniego, środa Koło Różańcowe pw. św. Jana Pawła II, czwartek Koło Różańcowe pw. św. Pio, piątek Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi, sobota Koło Różańcowe z Sobiboru Stacji i Sobiboru Wsi, niedziela czwartek Koło Różańcowe pw. św. Judy Tadeusza. Naszą modlitwą ogarniamy całą parafię.
 3. Rada Parafialna wraz z proboszczem podjęła decyzję o rozpoczęciu zbiórki pieniężnej na renowację ołtarza głównego MBP i Aniołów znajdujących się na chórze kościelnym, którą chcemy zrobić w 2023 roku. Koszt inwestycji ołtarza i aniołów wynosi 525 tys. zł. Ofiary można składać na konto parafialne, w zakrystii czy kancelarii parafii parafialnej, za które serdecznie dziękujemy. 
 4. Zapraszamy osoby chętne do czytania Słowa Bożego podczas Eucharystii na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 26-lutego po Mszy św. o godz. 11.30.
 5. Zapraszamy członków z Kół Żywego Różańca na VIII Diecezjalny Kongres Różańcowy, który odbędzie się 4 marca w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii bądź kancelarii, a także do o. Bogdana F. Koszt wyjazdu autokarem 50 zł z ubezpieczeniem, plus 15 zł na posiłek.
 6. W najbliższy wtorek 21 lutego kończy się peregrynacja obrazu MBP w Sobiborze Wsi. Zapraszamy mieszkańców Wołczyny do odebrania obrazu we wtorek od Państwa Dąbrowskich.
 7.  W środę 22 lutego – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post, Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość - nie spożywamy pokarmów mięsnych, dotyczy to wszystkich wiernych powyżej 14 roku życia i post ścisły - tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze, dotyczy osób od 18 do 60 roku życia.
 8. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tej wieczornej Drodze Krzyżowej obowiązkowo. „Godzinki o Męce Pańskiej” w niedziele o godz. 8:30, „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do uczestnictwa.
 9. Wraz z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu, ogłaszamy parafialny konkurs literacko – plastyczny dla dzieci i młodzieży. Do części plastycznej zapraszamy dzieci do lat 12. Do części literackiej, zapraszamy dzieci od lat 12.  Za udział w konkursie są przewidziane nagrody. Koordynatorem konkursu jest p. Małgorzata Sakowicz. Szczegóły konkursu na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 10. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Cenkała, Jaromin, Dujniczuk z ul. Szkolnej.
 11. Dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary oraz za wszystkie oznaki życzliwości i dary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i owocnego tygodnia.
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, zbliżający się czas Wielkiego Postu, naszych Dobrodziejów, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…