2 lipca 2023 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca - adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o 10:30 w sali pod klasztorem. O 11:00 medytacja maryjna, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary zbierane  są przeznaczone na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 2. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za Ofiary na remont ołtarza MBP i Aniołów. Na zebraniu komisji ustalono kolorystykę ołtarza, który był marmoryzowany a postaci z góry są złote. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem na konto parafialne.
 3. Przy naszym kościele powstał kiosk parafialny. Można w nim nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 4. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30. w sobotę zaś o 17.00, a także w sobotę lipca i sierpnia, na Mszę św. z oprawą muzyczną i kazaniem.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: I czwartek, piątek W pierwszy czwartek nabożeństwo godz. 17.30 i Msza św. w intencji powołań o godz. 18.00, w I piątek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00.                     
 6. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do MBP, która przygotuje nas do owocnego przeżycia uroczystości odpustowych i uroczystości wrześniowych związanych z 100 rocznicą ponownego poświecenia naszego kościoła. Tematyką będzie Maryja i Kościół. Zapraszamy w każdą sobotę na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem maryjnym.   
 7. Trwają wakacje. Informujemy zatem, że nasze sanktuarium będzie otwarte codziennie w dni powszednie od 6:30 do 19:00. Obraz Matki Bożej jest odsłonięty od godz. 7:00 do 19:00. Wieża widokowa, jest czynna codziennie od 7.00 do 19.00 oraz krypty pod kościołem, gdzie jest wystawa poświęcona bł. Honoratowi - kapucynowi.
 8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że 16-go lipca 2023 r. przy naszym sanktuarium w Orchówku, odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnych. Wystąpią schole parafialne, soliści i zaproszeni artyści: Basia Pospieszalska i Joachim Mencel. Po koncercie zapraszamy na grilla parafialnego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach.    
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, wyłożonej na stolikach z prasą: Echo Katolickie, Wzrastanie, Posłaniec św. Antoniego.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Jackowskich, Kleszczyńskich i Kratiuk.  W tym tygodniu składają się rodziny: Chomiuk, Połynkin i Sledzińskich  z ul. Dąbrowskiego.
 11. Bóg zapłać za ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na potrzeby naszego kościoła, na rzecz ołtarza i klasztoru, a także za wszelkie dobro na rzecz naszej zakonnej wspólnoty. Wyrażamy naszą wdzięczność pamiętając o Was w naszej codziennej modlitwie. Wszystkim pragniemy życzyć obfitości łask Bożych oraz dobrego i owocnego tygodnia.
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, młodzież, dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…