2 sierpnia 2020 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli 2-go sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym sanktuarium jest to uroczystość odpustowa. Podczas tej uroczystości Słowo Boże głosi do nas ks. Adam Daniluk, proboszcz z Różanki, któremu składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiejsza niedziela - adoracyjna. O godz. 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych w ramach dnia skupienia. Po porannej Mszy św. różaniec, o godz. 11:00 medytacja maryjna, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. O 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 3. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów, Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na modlitwę, jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 4. 31-go lipca wyruszyła z Włodawy 40 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Z tej racji w naszym sanktuarium w dniach 1-15 sierpnia o godz. 20.30 będziemy odprawiali czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek 6-go sierpnia obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 6. 15-go sierpnia w Uroczystość WNMP, tradycyjnie jak co roku, o godz. 8:30 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:30. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
 7. Trwa miesiąc sierpień, w tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi apelują do nas o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania. Na ołtarzu św. Antoniego jest wyłożona księga trzeźwości, gdzie można złożyć deklarację o abstynencji.
 8. Dziękujemy naszym Parafianom i Dysponentom posiadającym groby na naszym cmentarzu parafialnym za opłatę administracyjną w kwocie 30 zł od grobu za rok. Wyrazy wdzięczności składamy również za segregację śmieci. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu został wzmocniony mur, zamontowana nowa furtka przy bramie wjazdowej, oczyszczone boksy ze śmieci a także została wykoszona trawa. Przed nami kolejne prace i inwestycje.
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Na stolikach są wyłożone karty duchowego uczestnika pielgrzymki. Zachęcamy do czytania, a przez to pogłębiania wiedzy religijnej, również o naszym sanktuarium.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła br. Henrykowi. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 8-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Piątek, Polak i  Marcinek  z ul. Nadbużańskiej 72,76 i 78A.
 11. W związku z troską o czystość i piękno naszego sanktuarium od kilku lat istnieje zwyczaj w naszej parafii, iż wyznaczone rodziny wyczytane podczas ogłoszeń parafialnych przychodzą w sobotę rano w celu posprzątania naszego kościoła i składają ofiarę na kwiaty. Sprzątanie dla rodziny, w tym obecnym czasie przypada raz na rok. Ponieważ pojawił się problem w systematycznym sprzątaniu z tej racji warto pomyśleć o wprowadzeniu pewnych zmian: albo rodzina przychodzi i sprząta, albo zostawia ofiarę na kwiaty i sprzątanie. Wszystkim, którzy starali się i starają nadal o czystość i wystrój Kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dalej gorąco zwracamy się do naszych Parafian o kontynuowanie tego obowiązku, dbania o czystość naszego sanktuarium.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Pragniemy odwdzięczyć się za Waszą życzliwość i ofiarność naszą codzienną modlitwą za dobrodziejów. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.