20 marca 2022 r.

 1. Dzisiejszej niedzieli o godz. 10.30 odbędzie się (odbyło się) spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
 2. Zachęcamy naszych Parafian i Sympatyków naszego sanktuarium do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić w zakrystii lub wrzucić do skarbonki wewnątrz kościoła, a także przelewem bankowym wpłacając na konto parafialne. Pragniemy już teraz podziękować za złożone ofiary.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15. W ten piątek nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19:00.
 4. Zapraszamy do naszego sanktuarium o godz. 17.30 na różaniec fatimski w intencji pokoju na Ukrainie i całym świecie. W tym tygodniu będziemy modlić się od poniedziałku do czwartku.
 5. W piątek 25-go marca 2022 r. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przypada Patronalne Święto Duchowych Niewolników Maryi. W programie: Droga krzyżowa o 17.15, Msza św. o 18.00, o 19.00 konferencja, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Podczas adoracji odnowimy akt zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. 25-go marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości i godności życia. Będzie można podjąć się adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Na półce zostały umieszczone foldery informacyjne na ten temat. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.
 7. W naszej Parafii za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Msze św. z nauką ogólną w niedziele: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:30, w Sobiborze Stacji o 16:00. Rekolekcje wygłosi ks. dr Tomasz Bąk. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z SP w Orchówku, odbędą się w dniach 30,31.03. i 01.04, które poprowadzi           o. Mateusz Kamecki. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Program rekolekcji parafialnych i szkolnych został zamieszczony w gablocie przed kościołem, na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 8. Zapraszamy do nabywania BARANKÓW PASCHALNYCH na stół wielkanocny, kwota 7 zł oraz świec tzw. „PASCHALIKÓW”, kwota 20 zł, które zostały wystawione na ołtarzu bł. Honorata.
 9. Bóg zapłać za dary, które przynosicie na rzecz zbiórki rzeczy materialnych, które potrzebne dla uchodźców, którzy przybyli już do Polski, jak również dla cierpiących na Ukrainie. Dary można przynosić do naszej furty klasztornej bądź zakrystii.
 10. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Paciuk z ul. Nadbużańskiej. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty składają się następujące rodziny: Straczuk, Matczuk, Baran z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.
 11. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła sanktuaryjnego, klasztoru oraz do Bożego grobu. Podziękowania kierujemy do Parafian, Gości, Sympatyków oraz naszych Dobrodziejów. Na czas rekolekcji wielkopostnych życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżycia ćwiczeń duchowych.                                                                                                      
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy intencje pokoju na Ukrainie, wszystkie Kościoła, rekolekcje wielkopostne w naszej parafii oraz naszych bliskich i nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…