20 sierpnia 2023 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Turystów w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obrazem Matki Bożej, oraz do skorzystania z obejrzenia panoramy na wieży widokowej, a także zwiedzania krypt, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.                       
 2. W sanktuarium trwa renowacja głównego ołtarza MBP i Aniołów, a także organów na chórze kościelnym. Pod koniec sierpnia, kolejna część ołtarza zostanie zdemontowana i poddana konserwacji, zaś do końca września zakończymy remont organów na chórze kościelnym. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na powyższy cel.
 3. W sobotę 26-go sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Poranna Msza św. o godz. 9.00, a wieczorem o godz. 18.00.                        
 4. Za tydzień będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu oraz o skrupulatną segregację śmieci. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów na czas wspólnego świętowania.                              
 5. Nasz odpust będzie miał następujący przebieg: - 25-go sierpnia (tj. w piątek) na cmentarzu o godz. 17.30 różaniec wypominkowy za zmarłych. Kartki czytelnie wypełnione można składać w zakrystii do lub na cmentarzu. Zostały one wyłożone na stolikach z prasą. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów. Ofiary, które będą zbierane podczas Mszy św. zostaną przeznaczona na renowację ołtarza. Tego dnia nie będzie Mszy św. w naszym sanktuarium o godz. 18.00. - w sobotę 26 sierpnia, w wigilię odpustu, o godz. 17:30 nabożeństwo, a o godz. 18:00 Msza św. Po Mszy procesja różańcowa.  Do niesienia obrazu zapraszamy: Ochotniczą Straż Pożarną i delegatów z poszczególnych wiosek naszej parafii: 1. Sobibór Wieś, 2. Sobibór Stacja, 3. Żłobek, 4. Wołczyny, 5. Orchówek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. W niedzielę 28 - go sierpnia nie będzie Mszy św. w kaplicach. Msze św. w sanktuarium o godz. 9:00 z błogosławieństwem dla dzieci, 11:30 - UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego i Msza o 18.00. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył ks. Adam Patejuk. Po Mszy wieczorowej koncert Magdy Steczkowskiej – moje wspomnienia o św. Janie Pawle II. Program uroczystości odpustowych jest podany na stronie internetowej, profilu facebookowym i plakacie przed kościołem. Jak zawsze liczymy na naszych Strażaków i Panie Orchowianki. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych.
 6. Za tydzień, przy okazji odpustu, ukaże się nowa pozycja książkowa pt. „Historia Sanktuarium w Orchówku”, opowiadająca o dziejach Orchówka, Parafii, Sanktuarium, oraz Zakonach Augustianów i Kapucynów mających pieczę duszpasterską w tym sanktuarium.
 7. Informujemy naszych Gości i Parafian, w dniach 5-7 września będzie Triduum przygotowujące do uroczystości związanej z 100-tą rocznicą ponownego poświecenia naszego kościoła parafialnego. Zaś 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, będziemy przeżywać uroczystość zawierzenia Maryi naszej wspólnoty parafialnej. Program peregrynacji jest na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach prowadzących do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi, które rozpoczną się 19 września 2023 r. Zapisy od 3-go września. 
 9. Parafia w Dołhobrodach organizuje pielgrzymkę do Wilna w dn. 07-09 września. Koszt 1000 zł. Bliższe informacje u ks. Dariusza Karbowiaka – proboszcza.
 10. Przy naszym sanktuarium działa kiosk parafialny. Zapraszamy do nabycia pamiątek. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.    
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Głogowskich, Soroka, Grabowicz. W tym tygodniu składają się rodziny:  Grabowicz, Jaskóła, Łączka   z ul. Nadbużańskiej.
 12. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty oraz naszego sanktuarium maryjnego. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem MBP oraz dobrego tygodnia.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszych Gości, Dobrodziejów, naszą parafię, wołając: Pod Twoją obronę…