21 listopada 2021 roku

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią Roku Liturgicznego, Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie będzie miało miejsce (miało miejsce) wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i odczytanie aktu poświęcenia Sercu Pana Jezusa.

  2. Dziś na sumie poświęcimy (poświęciliśmy) opłatki wigilijne, które wraz z kalendarzami będziemy roznosić po domach naszych parafian. Informujemy, że roznoszenie opłatków rozpoczniemy w sobotę 27 listopada. Od godz. 10:00 udamy się do Parafian zamieszkałych w Żłobku Małym i Dużym, oraz w Sobiborze Stacji. Bardzo prosimy o pozamykanie psów i oczekiwanie na Braci, którzy będą mieli maseczki, aby troszczyć się o zdrowie wiernych. Za złożone przy tej okazji ofiary za opłatki i kalendarze, już teraz bardzo dziękujemy. Harmonogram roznoszenia opłatków i kalendarzy jest już na naszej stronie internetowej i facebookowej, oraz w formie papierowej został zamieszczony na tablicy ogłoszeń.

  3. Dziś po Mszy św. można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Cena świecy w zależności od wielkości: 10, 15, 20, 30 zł za sztukę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

  4. Z inicjatywy abp Gądeckiego, przewodniczącego KEP, dziś zbieramy ofiary do puszek na uchodźców. Bóg zapłać za złożone ofiary.  

  5. Prace renowacyjne bocznego ołtarza dobiegły końca. Zostało jeszcze zamontować oryginalny obraz św. Antoniego. Po odbiorze prac restauratorskich konserwator zabytków podjął decyzję, że obraz św. Antoniego ma być eksponowany na stałe. Dlatego elektryczna zasuwa nie zostanie zamontowana. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli Boże dzieło swoimi ofiarami. W następną niedzielę 28 listopada o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich darczyńców, na którą serdecznie zapraszamy.                          

  6. Za tydzień pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny, szczególny czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Z tej racji zapraszamy od 30 listopada, codziennie w dni powszednie do naszego sanktuarium na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, na godz. 6:30 i na Mszę Roratnią o godz. 7:00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. W każdą środę okresu adwentu o godz. 18.00 będzie Msza św. Roratnia z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy najmłodszych parafian do uczestnictwa w roratach.

  7. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek św. Cecylię – patronkę chórów kościelnych i organistów. Z tej okazji już dziś składamy naszym Paniom Organistkom gorące życzenia i dziękujemy za ich posługę w naszej parafii.                      

  8. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Masiukiewic i Budzyńskich z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu na składają się następujące rodziny: Masiukiewicz, Jackowskich, Kleszczyńskich z ul. Dąbrowskiego. Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność

  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy okazują nam swoje wsparcie duchowe i materialne. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam wielu łask Bożych i dobrej niedzieli. Niech Bóg Wam obficie błogosławi.

  10. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, rodziny, dzieci, młodzież, naszych Dobrodziejów, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…