21 stycznia 2024 roku

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Jana Jałmużnika. Z tej okazji witamy bardzo serdecznie naszego kaznodzieję odpustowego ks. Mariusza Zaniewicza i dziękujemy za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego.
 2. Informujemy naszych parafian i sympatyków, że została przygotowana dokumentacja w postaci projektu w celu realizacji budowy nowych toalet przy naszym kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za ofiary na wzmiankowany cel.
 3. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową. W sobotę zaś o godz. 17.00, który prowadzą wyznaczone wspólnoty z naszej parafii.
 4. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy Bł. Męczenników z Pratulina, w środę 24-go stycznia św. Franciszka Salezego, w czwartek 25-go stycznia obchodzimy Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 5. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Sobibór Stacja. Rodzina w domu przygotowuje miejsce na obraz. Gromadzi     się na modlitwie, modląc się o nawrócenie parafii oraz za tych, którzy potrzebują przemiany serca. Wypisuje intencje na kartkach. Wpisuje się też do pamiątkowej księgi peregrynacji. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 23-go stycznia, z intencjami wypisanymi na kartkach. Pomocą w przyjęciu obrazu jest modlitewnik do św. Antoniego. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.  
 6. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku parafialnego, który jest otwarty po każdej Mszy św. i można w nim nabyć wiele ciekawych rzeczy.
 7. Przy naszej szopce jest figurka anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. Zapraszamy do zobaczenia aniołka i posłuchania kolęd.
 8. Na stolikach została wyłożona prasa katolicka w tym Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania.
 9. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Kaliszuk, Stolarscy, Stolarscy. W tym tygodniu składają się rodziny: Fornal, Kunz (Seniorzy) i Kunz (Juniorzy) z ul. Nadbużańskiej.
 10. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki św. Jana Jałmużnika oraz dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Henryk Misior. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów, młodzież, dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…