22 marca 2020 roku

  1. Z racji na zarządzenie Biskupa Siedleckiego o zagrożeniu epidemiczne koronawirusem, odwołane zostały wszystkie nabożeństwa wielkopostne. Również rekolekcje wielkopostne, które zostały przesunięte na późniejszy termin nie odbędą się w naszej parafii.
  2. W środę 25-go marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Jest to również „Dzień Świętości Życia”. Z tej racji, po Mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i podjęcia powyższej inicjatywy.
  3. W miesiącu kwietniu są jeszcze wolne terminy do zamówienia Mszy św. także na godz. 18.00. Zapraszamy chętnych do zakrystii w celu rezerwacji intencji Mszy św. Można również zamawiać tzw. Msze św. gregoriańskie.
  4. Zachęcamy naszych Parafian i Sympatyków naszego sanktuarium do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić w zakrystii lub wrzucić do skarbonki wewnątrz kościoła, a także przelewem bankowym wpłacając na konto parafialne. Pragniemy już dziś podziękować serdecznie wszystkim za złożone ofiary.
  5. Sekretarz KEP informuje, że dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności o. Jacka Salija OP, TVP 3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy św. z Jasnej Góry. Zachęcamy do skorzystania z tej formy rekolekcji.
  6. W związku z apelem Biskupa Siedleckiego do kapłanów i wiernych o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji zahamowania epidemii koronawirusa, zachęcamy naszych Parafian, aby w swoich domach podjęli tę modlitewną inicjatywę.  
  7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła br. Henrykowi. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 21-go marca na godz. 8:00 rodziny: Oleś, Dąbrowskich i Rejch z ul. O. Tomasza 2, 4 i 8.
  8. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na rzecz naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Podziękowania kierujemy do Parafian, Gości, Sympatyków oraz Dobrodziejów. Na czas Wielkiego Postu i przeżywania trudnego czasu w związku z epidemią koronawirusa, życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i opieki MBP oraz pięknych chwil spędzonych w gronie rodzinnym.
  9. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą Ojczyznę, prosząc o łaskę zakończenia epidemii koronawirusa, polecajmy wszystkich chorych i zarażonych, personel medyczny oraz całą naszą parafię i nas samych, wołając: Pod Twoją obronę….