22 sierpnia 2021 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Parafian w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia, oraz do skorzystania z obejrzenia panoramy z wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.   
 2. Dzisiejszej niedzieli, gościmy Alumna Diecezji Siedleckiej. Zebrane ofiary przekażemy na utrzymanie WSD w Siedlcach, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza św. Antoniego, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Uzbierana kwota to już 25 tys. zł. Naszą wdzięczność za składane ofiary wyrażamy modlitwą za Parafian i Dobrodziejów.
 4. W czwartek 26-go sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym sanktuarium Msze św. według porządku świątecznego, a więc o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 5. Już za tydzień będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć i poprosić o uporządkowanie grobów swoich bliskich na naszym cmentarza oraz o skrupulatną segregację śmieci. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów i posesji na czas wspólnego świętowania.
 6. Nasz odpust będzie miał następujący przebieg: - 27-go sierpnia (tj. w piątek) na naszym cmentarzu o godz. 17.30 różaniec wypominkowy za zmarłych. Kartki czytelnie wypełnione można składać w zakrystii do br. Henryka lub na cmentarzu. Zostały one wyłożone na stolikach prasą. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów. Ofiary, które będą zbierane podczas Mszy św. zostaną przeznaczona na renowację ołtarza. Tego dnia nie będzie Mszy św. w naszym sanktuarium o godz. 18.00.

- w sobotę 28 sierpnia, w wigilię odpustu, o godz. 17:30 nabożeństwo, a o godz. 18:00 Msza św. Po Mszy procesja różańcowa na cmentarz zakończona Apelem Jasnogórskim w kościele. Do niesienia obrazu MBP zapraszamy: Ochotniczą Straż Pożarną i delegatów z poszczególnych wiosek naszej parafii: 1. Sobibór Wieś, 2. Sobibór Stacja, 3. Żłobek, 4. Wołczyny, 5. Orchówek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – stacji na trasie naszej procesji. Tego dnia osoby przygotowujące się do zawierzenia Maryi uczestniczą w Mszy św., procesji maryjnej i apelu jasnogórskim.

- w niedzielę 29 - go sierpnia nie będzie Mszy św. w kaplicach. Msze św. w sanktuarium o godz. 9:00, 11:30 - UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA i 18.00. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył o. Wojciech Gwiazda. Program uroczystości odpustowych jest podany na stronie internetowej, profilu fejsbukowym i plakacie przed kościołem. Jak zawsze liczymy na naszych Strażaków i Panie Orchowianki. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na to wspólne świętowanie.

7. W niedzielę 29 - go sierpnia na Mszy św. o godz. 9.00, z racji na zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej pożegnamy o. Marka Długołęckiego i br. Henryka Kosmalę. Już teraz życzymy im bł. Bożego i opieki MBP na nowym miejscu posługi.

 1. Podczas uroczystości odpustowych w niedzielę będą rozprowadzane płyny do dezynfekcji rąk, jako cegiełka na rzecz renowacji ołtarza św. Antoniego. Już teraz dziękujemy za złożone ofiary.
 2. 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, będziemy przeżywać uroczystość 90-lecia powrotu obrazu MBP do naszego sanktuarium i dziękować Bogu za możliwość renowacji obrazu. O 17.00 odbędzie procesja z obrazem MBP z Włodawy do Sanktuarium. Następnie Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00 odprawi ks. bp Grzegorz Suchodolski, podczas której Duchowi Niewolnicy Maryi złożą akt ofiarowania. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 3. Siostry Kapucynki NSJ z Wąwolnicy budują dom dziecka dla dzieci. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są ulotki o tym dziele. Zachęcamy do wsparcia tejże inicjatywy.
 4. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Zacharskich, Pogonowskich i Głąb z ul. Sikorskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 28-go sierpnia o godz. 8.00 rodziny: Mazuryk, Bytof i Mróz zul. Sikorskiego 2, 3 i 1.
 5. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty oraz naszego sanktuarium maryjnego. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem MBP oraz dobrego tygodnia w domu, w pracy i na urlopie.
 6. Matce Bożej Pocieszenia i Św. Józefowi polecajmy naszą parafię, 33-dniowe rekolekcje, naszych Dobrodziejów, nasze rodziny, przygotowania do uroczystości odpustowych, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…