23 kwietnia 2023 roku

 1. W związku z otrzymaną dotacją na ołtarz i anioły z MKiDzN i WUOZ Lublin mamy w obecnym czasie przyznane razem 210500 zł. Informujemy naszych Parafian, Dobrodziejów i Sympatyków naszego Sanktuarium, że w najbliższym czasie ołtarz główny MBP, zostanie zabrany do remontu. Brakuje nam jeszcze do całości 300 tys. zł. Liczymy na dotację z wniosku, który złożyliśmy w Gminie z „Polskiego ładu” na ołtarz, by w tym roku zamknąć prace renowacyjne. Prosimy o modlitwę w intencji powodzenia podjętych działań. 
 2.  Dziękujemy za Ofiary na ołtarz MBP i Anioły, Parafianom i Gościom, którzy troszczą się o dobro sanktuarium. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem na konto parafialne.
 3. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na różaniec, we wtorek i sobotę zaś o godz. 17.00. Różaniec z rozważaniami prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca i WDNM.
 4. W poniedziałek 24-go kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, zaś Święto św. Marka Ewangelisty, przypada 26-go kwietnia.
 5. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 25-go kwietnia kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, o godz. 18:00 Msza św. Intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii, jak również przez naszą stronę internetową. Zbierane ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP. 
 6. 28-go kwietnia tj. w piątek, przypada wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, Patrona Duchowych Niewolników Maryi. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.00, która zostanie odprawiona w intencji Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.
 7. Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę w dniach 20 - 21 maja (sobota-niedziela). W programie dzień 1: zwiedzanie Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej – Przeworsk –Krasnobród–Zakwaterowanie w hotelu. Dzień 2: zwiedzanie kościoła w Trzęsinach – Sanktuarium w Radecznicy – Zamość - powrót do Orchówka. Koszt: 500 zł. Zapisy w Zakrystii, kancelarii parafialnej i telefonicznie. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 8. W następny poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.00 i nabożeństwa majowe na godz. 17:30, aby śpiewać litanie do Matki Bożej w naszym sanktuarium. Zachęcamy też, aby po majówce pozostać na Mszy św.
 9. W naszej parafii zakończyła się peregrynacja obrazu MBP. Dziękujemy tym rodzinom, które przyjęły Maryję pod swój dach. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za czas peregrynacji, która odbędzie się 3 maja o godz. 18.00.
 10. Informujemy naszych Parafian i Gości, że od 1-go maja wieża widokowa będzie otwarta w godzinach od 7.00 do 19.00. W weekendy obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00 a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Kołomańskich i Furman  z ul. Leśnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Brzezińskich, Pawluk, Mackiewicz z ul. Leśnej.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz owocnego i błogosławionego tygodnia pracy.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, młodzież, dzieci oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…