23 lutego 2020 roku

 1. Dzisiaj w Kościele u progu Wielkiego Postu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: “Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do modlitwy w wyżej wymienionej intencji oraz podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
 2. Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” oraz Włodawski Dom Kultury zaprasza na pokaz filmu “Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu. Pokaz i spotkanie odbędzie się 24 lutego (poniedziałek) o 10:30 w sali kinowej Włodawskiego Domu Kultury. Wstęp wolny. Zapraszamy do skorzystania z tego wydarzenia.
 3. W środę 26 lutego – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post, Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywamy pokarmów mięsnych, dotyczy to wszystkich wiernych powyżej 14 roku życia i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze, dotyczy osób w wieku od 18 do 60 roku życia. 
 4. Za tydzień I niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna i Dzień Skupienia dla narzeczonych. Po Mszy Świętej o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Kolekta na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru będzie wyjątkowo zbierana podczas II niedzieli miesiąca.
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w tej wieczornej Drodze Krzyżowej. „Godzinki o Męce Pańskiej” w niedziele o godz. 8:30, „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, które pomogą nam owocnie przeżyć Wielki Post.
 6. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski pierwszy piątek 28 lutego br. Wielkiego Postu przeżywany w Polsce będzie jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Jest on odpowiedzią na apel Papieża Franciszka. W naszej parafii wspólnie odprawimy Drogę krzyżową o godz. 17.15 w tej intencji.
 7. W tym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych terminów do zamówienia Mszy św. Zapraszamy chętnych do zakrystii w celu rezerwacji Mszy św. Można również zamawiać tzw. Msze św. gregoriańskie.
 8. Informujemy naszych Parafian, że 7 marca (sobota) organizujemy wyjazd do Radzynia Podl., na Kongres Różańcowy dla członków Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 8.15. Koszt 50 zł w tym przejazd i obiad. Zapisy przyjmuje o. Marek D. Zachęcamy do wzięcia udziału w kongresie.
 9. Wczoraj popołudniu w salce pod klasztorem, odbyło się formacyjne spotkanie Dziecięcych Kół Różańcowych. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i spotkanie. Zapraszamy chętnych do modlitwy różańcowej. Informacje u o. Marka Długołęckiego i p. Małgorzaty Sakowicz.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Kołomańskich, Mackiewicz z ul Leśnej. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 29-go lutego na godz. 8:00 rodziny: Nicpon, Klimiuk i Furman z ul. Leśnej.
 11. Wielkie Bóg zapłać mówimy Parafianom i Gościom za dzisiejsze ofiary oraz za wszystkie oznaki życzliwości i dary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Życzymy wielu Bożych łask, opieki MBP oraz dobrego Dnia Pańskiego.