23 maja 2021 roku

 1. Dziś w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. W tym dniu chcemy prosić o dary Ducha Św. dla pasterzy i wiernych z naszej parafii.
 2. Dziś swój Jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętuje o. Piotr Woźniacki. Podczas Mszy św. o godz. 11.30, (będzie) dziękował za otrzymany dar kapłaństwa. Prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.
 3. Dzisiaj Słowo Boże wygłosi do nas o. prof. Andrzej Derdziuk – nasz współbrat z Lublina. Po Mszy św. przy wejściu głównym będzie rozprowadzał swoje książki. Zachęcamy do nabywania i czytania literatury religijnej. 
 4. Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 i 18:00. Na Mszy św. wieczorowej młodzież z naszej  parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.
 5. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek 25 maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, a o 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień w naszej parafii, na Mszy św. o godz. 9:00, I Komunia Święta dzieci. Egzamin odbędzie się 27-go maja, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod klasztorem. Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź w sobotę 29-go maja o godz. 9:00, następnie próba generalna. W niedzielę przede Mszą św. o godz. 9.00 nie będzie Godzinek do Matki Bożej. Wszystkich nie związanych z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.30 (dodatkowa Msza św.), lub na 11.30 bądź na godz. 18.00.
 7. Ks. Bp K. Gurda zaprasza na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w następną niedzielę, 30 maja br., pod hasłem: „W Tobie jest życie”, Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkie Panie z naszej parafii. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 8. Przypominamy, że przyszła niedziela, to niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
 9. Informujemy, że w maju wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 18.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.  
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Gryciak, Hładoniuk i  Korneluk z ul. Szkolnej. Na kolejne sprzątanie kościoła w piątek 28-go maja o godz. 18.45, zapraszamy Rodziców, których dzieci przystąpią do Komunii Św.
 11. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru, wszystkim którzy wspierają nas darem serca, a więc Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom. Bóg zapłać za wsparcie finansowe renowacji obrazu MBP. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia i obfitości darów Ducha Świętego.
 12. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, nasze rodziny oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…