23 sierpnia 2020 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Parafian w naszym sanktuarium i zapraszamy do modlitwy przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia, oraz do skorzystania z obejrzenia panoramy z wieży widokowej, które są otwarte codziennie od godz. 7:00 do 19:00.
  2. Dzisiejszej niedzieli w naszej parafii wielka uroczystość. Szesnaścioro naszych dzieci przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Gratulujemy Rodzicom i Katechetom, cieszymy się i zapraszamy na „biały tydzień” na godz. 18.00. Dziękujemy Rodzicom i P. Katechetce za ofiary na rzecz sanktuarium, które zostaną przeznaczone na remont podłogi na chórze organowym.
  3. Dziś także w naszym sanktuarium gościmy o. Krzysztofa Przybylskiego i o. Kamila Sochackiego misjonarza z Gabonu. Dziś głoszą do nas Słowo Boże dzieląc się doświadczeniem pracy misyjnej. Po Mszy św. będą zbierać ofiary do puszki na cele misyjne. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  4. W środę 26-go sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym sanktuarium Msze św. według porządku świątecznego, a więc o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  5. Już za tydzień będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pragnę przypomnieć i poprosić o uporządkowanie cmentarza i terenu wokół cmentarza oraz o skrupulatną segregację śmieci. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domów i posesji na ten czas wspólnego świętowania.
  6. Nasz odpust, tak jak co roku, będzie miał następujący przebieg: 28-go sierpnia (tj. w piątek) na naszym cmentarzu o godz. 17.30 różaniec wypominkowy za zmarłych. Kartki czytelnie wypełnione można składać w zakrystii do br. Henryka lub na cmentarzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów. Taca, która będzie zbierana podczas Mszy św. zostanie przeznaczona na zrobienie nowych alejek. Koszt. 30 tyś. zł. Tego dnia nie będzie Mszy św. w naszym sanktuarium o godz. 18.00. W sobotę 29 sierpnia, w wigilię odpustu, o godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia, a o godz. 18:00 Msza św.. Po Mszy procesja różańcowa na cmentarz zakończona Apelem Jasnogórskim w kościele. Do niesienia obrazu MBP zapraszamy: Ochotniczą Straż Pożarną i delegatów z poszczególnych wiosek naszej parafii: 1. Sobibór Wieś, 2. Sobibór Stacja, 3. Żłobek, 4. Wołczyny, 5. Orchówek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – stacji na trasie naszej procesji. W niedzielę 30-go sierpnia Mszy św. w kaplicach nie będzie. Msze św. w sanktuarium godz. 9:00, 11:30 - UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA pod przewodnictwem Ministra Prowincjalnego o. Łukasza Woźniaka i 18.00. Program uroczystości odpustowych jest podany również na stronie internetowej, profilu fejsbukowym i plakacie przed kościołem. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył o. Michał Gawroński, kapucyn z Warszawy. Prosimy o przygotowanie asysty i liturgii przez naszych ministrantów oraz o włączenie się w procesję. Jak zawsze liczymy na naszych Strażaków i Panie Orchowianki. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na włączenie się w to wspólne świętowanie.
  1. Podczas uroczystości odpustowych w niedzielę będą rozprowadzane ciasteczka MBP, jako cegiełka na rzecz remontu podłogi na chórze organowym. Już teraz pragniemy podziękować za złożone ofiary.
  2. Siostry Kapucynki NSJ z Wąwolnicy budują dom dziecka dla świetnych dzieci. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są ulotki o tym dziele. Zachęcamy do wsparcia tejże inicjatywy.
  3. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i placu wokół kościoła Rodzicom dzieci klas III, oraz ufundowanie kwiatów i dekoracji. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 29-go sierpnia na godz. 8.00 następujące rodziny: dwie rodziny Stolarskich  z ul. Nadbużańskiej 106 i 106A.
  4. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim Parafianom i Gościom za życzliwość, wsparcie, modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty oraz naszego sanktuarium maryjnego. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem MBP oraz dobrego tygodnia w domu, w pracy i na urlopie.