24 grudnia 2023 roku

 1. Dzisiejsza niedziela to Wigilia Bożego Narodzenia. Na stole wigilijnym nie powinno być alkoholu. Pamiętajmy o modlitwie i przeczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Zachęcamy do zachowania Tradycji tego szczególnego dnia. Pasterka w naszym sanktuarium o godz. 24.00, a w kaplicach o godz. 22.00.
 2. Informujemy, że Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, jak w każdą niedzielę. W drugi dzień Świąt będzie zbiórka ofiar do puszek na nowo budujące się kościoły w Diecezji Siedleckiej.
 3. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Żłobek. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 26-go grudnia, z intencjami wypisanymi na kartkach. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej. Pomocą może być modlitewnik do św. Antoniego Orchowskiego. Mamy obrazy św. Antoniego, które są do nabycia, jako pamiątka peregrynacji w naszym sklepiku parafialnym.            
 4. Parafia w Orchówku organizuje tygodniowe ferie zimowe dla dzieci z tutejszej parafii, w wieku 6- 12 lat, w dniach od 29 stycznia do 2 lutego. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczoną kadrę pedagogiczną. Zapisy w kancelarii parafialnej do 7 stycznia. Wpisowe w kwocie 100 zł. Szczegóły na plakatach.                  
 5. W środę 27-go grudnia obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy święcić wino. W czwartek zaś, 28-go grudnia czcimy w Kościele Świętych Młodzianków, męczenników.
 6. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia. W tym roku ofiary zebrane z kolędy przeznaczymy na budowę nowych toalet przy sanktuarium. CZWARTEK – od godz. 15:30 ul. Sikorskiego, ul. Kochanowskiego, ul. o. Tomasza; PIĄTEK– od godz. 15:30 ul. Leśna i Nowa; SOBOTA – od godz. 10:00 Ul. Dąbrowskiego – z dwóch stron, Glinki i Garbarnia. Szczegółowy harmonogram kolędy, jest już na stronie internetowej i facebookowej i tablicy informacyjnej.
 7. W niedzielę 31-go grudnia zakończenie roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy do naszego sanktuarium na różaniec o godz. 17.00 i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30. Z racji na Niedzielę Świętej Rodziny będziemy modlić za rodziny z naszej parafii. Po każdej Mszy św., nabożeństwo w intencji rodzin zakończone indywidualnym błogosławieństwem.
 8. W ramach akcji charytatywnej, będą zbierane dary dla dzieci z Hospicjum. W czasie od Wigilii, 24 grudnia do 6 stycznia, można będzie przynieść swój dar. Potrzebne są środki czystości, zabawki, kosmetyki, pampersy, które będzie można złożyć do kosza w kruchcie kościoła.
 9. Na stolikach prasa katolicka w tym Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania.
 10. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Sobieckich, Woźnica, Pastuszak. W tym tygodniu składają się rodziny: Bartoszewskich, Kaliszuk i Horszczaruk z ul. Nadbużańskiej.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają nas modlitwami i ofiarami materialnymi. Jesteśmy wdzięczni za dary na stół wigilijny i za wszelkie dobro, które dzięki Waszej dobroci staje się naszym udziałem. Życzymy Wam pełnej miłości i pokoju atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy, czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…