24 kwietnia 2022 roku

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia. Zapraszamy o godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, i rozważaniem o wielkim przymiocie Boga. Taca z tej niedzieli będzie przekazana na potrzeby CARITAS DIECEZJI SIEDLECKIEJ.
 2. Informujemy naszych Parafian, że otrzymaliśmy dotację z MSWiA na ołtarz bł. Honorata.  Mając określoną kwotę, rozpoczynamy zbiórkę na renowację ołtarza. Ofiary na powyższy cel, można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem bankowym na konto parafialne, za które już teraz serdecznie dziękujemy.
 3. W poniedziałek, 25-go kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty, zaś 26-go kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 26-go kwietnia kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, o godz. 18:00. Msza św. intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii, jak również zamawiać przez naszą stronę internetową.
 5. 28-go kwietnia tj. w czwartek, przypada wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, Patrona Duchowych Niewolników Maryi. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, która zostanie odprawiona w intencji Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.
 6. Dziękujemy Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za uiszczenie opłaty administracyjnej w kwocie 30 zł za rok od jednego grobu. Dzięki tym ofiarom będziemy mogli podjąć kolejne inwestycje na miejscu pochówku naszych zmarłych.
 7. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe na godz. 17:30, aby śpiewać litanie do Matki Bożej w naszym sanktuarium. Zachęcamy też, aby po majówce pozostać na Mszy św.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna i Dzień Skupienia dla narzeczonych. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
 9. Informujemy naszych Parafian i Gości, że od 1-go maja wieża widokowa będzie otwarta w godzinach od 7.00 do 19.00. W weekendy obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00 a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.
 10. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Żurawskichi Kratiuk z ul. Nadbużańskiej. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła składają się następujące rodziny: Cichowskich, Kamińskich, Rusińskich z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz owocnego przeżycia Niedzieli Miłosierdzia.
 12. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…