24 lipiec 2022 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów i Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na modlitwę i wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. Jutro przypada święto św. Jakuba Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy pojazdy stojące na parkingu parafialnym.  Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 3. W naszym sanktuarium trwa renowacja ołtarza bł. Honorata, na którego odnowienie zbieramy fundusze. Obecnie wykonano dotychczas 40% prac przy ołtarzu. Zostały zdjęte wszystkie przemalowania i część elementów została już pozłocona. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na powyższy cel.
 4. Informujemy naszych Parafian i Gości, że 7-go sierpnia 2022 r. przy naszym sanktuarium, odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnych połączony z jubileuszem 75-lecia obecności oo. Kapucynów w Orchówku. Wystąpią chóry, soliści i dzieci. Będzie także kiermasz ciast, kawy kapucyńskiej, balsamu i dewocjonaliów związanych z MBP. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Msza św. wieczorowa w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 17.00, którą odprawimy, dziękując Bogu za 75 lat obecności Braci Kapucynów w Orchówku. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i Festiwalu.
 5. W sobotę 30-go lipca, w ramach przygotowania do zawierzenia parafii Maryi, zapraszamy na Wielką Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św., zaś po niej różaniec i procesja z obrazem MBP. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 6. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że po zawierzeniu naszej parafii MBP, które to odbędzie się 8 września 2022 r., będzie miała miejsce peregrynacja obrazu MBP. Wyrażamy pragnienie, aby Maryja poszła do każdej rodziny naszej parafii i otoczyła płaszczem swojej opieki. Plan i program peregrynacji zostanie przygotowany i podany do wiadomości.
 7. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30.
 8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień), Msza św. w sobotę o godz. 7.00, jest z oprawą muzyczną i homilią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. 31-go lipca, w niedzielę z Włodawy wyruszy 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapisy u OO. Paulinów we Włodawie w kancelarii parafialnej. Można uczestniczyć w pielgrzymce na sposób duchowy. Karty uczestnika duchowego wyłożone są na stolikach z prasą. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze i do modlitwy za tegorocznych pątników.
 10. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Z tej racji w naszym sanktuarium w dniach 1-15 sierpnia o godz. 20.30 będziemy odprawiali nabożeństwo maryjne, które będzie miało następujący przebieg: odsłonięcie obrazu MBP, rozważanie maryjne, dziesiątek różańca w intencjach pielgrzymów, apel jasnogórski, błogosławieństwo i zasłonięcie obrazu. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.                        
 11. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Zachęcamy do czytania artykułów o charakterze religijnym oraz poznawania historii naszego Sanktuarium.
 12. Wszystkim solenizantkom tego tygodnia, a więc: Jakubom, Krzysztofom i Annom, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia. 
 13. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinie: Karaczweskich, Gryglickich i Nahuluk z ul. Kolejowej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Werner, Sawczuk, Trzcińskich z ul. Kolejowej.                                                                                                                        
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.
 15. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy owocne przygotowanie do zawierzenia naszej parafii, nasze rodziny, młodzież, dzieci, osoby cierpiące oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…