24 marca 2024 roku

 1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź w sanktuarium podczas porannej i wieczornej Mszy św.                                        
 2. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w Orchówku. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. we wtorek, z intencjami wypisanymi na kartkach. Pomocą w przyjęciu obrazu jest modlitewnik do św. Antoniego, również program przyjęcia obrazu, które są wyłożone na stolikach z prasą. Pamiątką peregrynacji może być obraz św. Antoniego Orchowskiego.   
 3. W ramach duchowego przygotowania do misji parafialnych z prośbą o ich owoce w naszej parafii podejmujemy post ścisły. Każdy chętny może wpisać się na listę pod konkretną datą, by w tym dniu podjąć wyrzeczenie. Lista jest wyłożona na ołtarzu św. Antoniego.
 4. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chce w ramach jałmużny wielkopostnej złożyć ofiarę to zapraszamy naszych Parafian do zakrystii. Można również wrzucać do skarbony wystawionej na ołtarzu bł. Honorata.
 5. W ostatni piątek odbyła się w naszej parafii droga krzyżowa ulicami Orchówka. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie oraz wszystkim uczestniczącym.
 6. W minioną środę o. Bogdan otrzymał od Wojewody Mazowieckiego Złoty Krzyż za zasługi dla Kościoła, popprzez wieloletnią pracę misyjną. Gratulujemy naszemu Współbratu tego wyróżnienia. 
 7. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego w celu nabycia koszyków na święconkę, kawy kapucyńskiej, balsamu, krówek z Orchówka, produktów ziołowych i innych.
 8. W ostatnią sobotę odbyło się oratorium pt. "Męka Pana Jezusa słowem i pieśnią rozważana", które wykonała schola parafialna pod dyrekcją Pani Małgorzaty Grytczuk. Dziękujemy za piękne wykonanie i wszystkim za uczestnictwo.
 9. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową. Wielki Czwartek i Wielki Piątek różaniec o 17.30. W sobotę nie będzie różańca.
 10. Chorych, do których chodzimy co miesiąc w pierwsze piątki, jak również Ci, którzy chcieliby przed Świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. nawiedzimy w środę 27 marca w godz. od 8:00 do 12:00.  Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie.
 11. WIELKI CZWARTEK – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00.
 12. WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od 21:00 do 22:00. Ofiary składane przez wiernych są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lżejsze oraz wstrzemięźliwość od mięsa. W tym dniu również rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego, odprawimy ją bezpośrednio po liturgii wielkopiątkowej. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc według następującego porządku:                                 

Ul. Szkolna: godz. 21:30 – 23:00;

Ul. Nadbużańska (od nr 1 do Kościoła): 23:00 – 24:30;

Ul. Nadbużańska (od Kościoła do końca): godz. 24:30 – 2:00;

Ul. Leśna, O. Tomasza, Sikorskiego: godz. 2:00 – 3:30;

Ul. Kolejowa, Brzozowa, Strażacka: godz. 3:30 – 5:00;

Ul. Wesoła, Nowa: godz. 5:00 – 6:30;

Ul. Dąbrowskiego, Kochanowskiego: godz. 6:30 – 8:00;

WIELKA SOBOTA - POŚWIĘCENIE POKARMÓW ŚWIĄTECZNYCH

•       Orchówek od godz. 9:00 do 13:00 (co pół godziny).

•       Żłobek Mały – godz. 9:00

•       Żłobek Duży – godz. 9:15

•       Sobibór Stacja – godz. 9:30

•       Wołczyny – godz. 9:45

•       Sobibór Wieś – godz. 10:00

•       Dubnik – godz. 10:15

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Na liturgię przynosimy świece i gromadzimy się przed kościołem, jak również naczynko na wodę, która zostanie poświęcona podczas liturgii. Spowiedź w godz. 9:00 – 12:00. W te trzy dni Triduum Paschalnego, kościół będzie otwierany o godz. 7:00.

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Procesja i Msza święta rezurekcyjna o godz. 6:00. Msze św. w Orchówku w Niedzielę Wielkanocną11:30 i 18:00, w Sobiborze Wsi o 9:30, zaś w Sobiborze Stacji o godz. 11:00.
 2. Od Wielkiego Piątku będziemy przeżywać w Kościele nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 modlitwy nowennowe i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy numer Echa Katolickiego jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 4. Zapraszamy wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu sprzęt RTV i AGD. Zbiórka będzie miała miejsce od 25 marca do 9 kwietnia. Miejsce składowania sprzętu - parkingu przed kościołem. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 5. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Horszczaruk, Sorczyńskich, Wilczek . W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Ratkiewicz, Bieleckich, Jakubik z ul. Wesołej.  
 6. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za modlitwę i wsparcie finansowe naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki MBP oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.
 7. Panu Bogu polecamy czas peregrynacji obrazu, przyszłe misje parafialne, wołając: O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze