24 stycznia 2021 roku

  1. Dzisiejsza niedziela decyzją papieża Franciszka obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania Biblii i zgłębiania jej treści, by karmić się Słowem Pana w celu umacniania naszej  wiary.
  2. Dziś także obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień solidarności z Chorwacją. Z tej racji zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych trzęsieniem ziemi. Zapraszamy do wsparcia powyższej inicjatywy.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać kolejny tydzień modlitw w intencji rodzin naszej parafii. Zapraszamy według podanego planu na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nabożeństwem za rodziny. Harmonogram został zamieszczony na naszej stronie internetowej i facebookowej oraz na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w celu uproszenia Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin.
  4. Za tydzień 31-go stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej w zakładce „bierzmowanie”.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz doroczny odpust ku czci patrona parafii św. Jana Jałmużnika. Kazania odpustowe będzie głosił o. Marek Nowacki – Paulin z Włodawy. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  6. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że wizytę duszpasterską rozpoczniemy 1-go lutego br. (poniedziałek). W tym roku z racji na zaistniałą sytuację spotkamy się tylko z tymi rodzinami, które będą chciały zaprosić nas do swoich domów. Znakiem rozpoznawczym, że rodzina chce przyjąć kapłana do swego domu będzie wyjście gospodarza przed ogrodzenie i zaproszenie do domu. Wizytę rozpoczniemy od Sobiboru Wsi. Plan kolędy oraz szczegóły z nią związane zostaną podane w ogłoszeniach, zamieszczone na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej oraz facebookowej.
  7. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Łagoda z ul. Wesołej i Kisiel z ul. Wrzosowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 30-go stycznia na godz. 8.00 rodziny: Dolińskich, Dujniczuk i Kapluk z ul. Nowej.
  8. Dziękujemy Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom, Dobrodziejom za wszelkie ofiary, dary materialne, życzliwość i modlitwę. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli.