25 lipca 2021 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów i Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na modlitwę, jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się w naszym sanktuarium spotkanie organizacyjne i zapisy na rekolekcje 33-dniowe Ofiarowania siebie Jezusowi przez ręce Maryi, które poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi. Zapisy na rekolekcje prowadzone są w zakrystii także na stronie internetowej www.niewolnicyZmilosci.pl. Zapraszamy każdego, kto pragnie całkowicie oddać się Panu Jezusowi przez Maryję.
 3. Dzisiejszej niedzieli przypada święto św. Jakuba Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. poświęcimy pojazdy stojące wokół kościoła. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 4. W naszym sanktuarium trwa renowacja ołtarza św. Antoniego, na którego odnowienie zbieramy fundusze. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na powyższy cel, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Obecnie udało się zebrać już 7 tys. zł.
 5. W sobotę, 31-go lipca zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na nowennę przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową. Ofiary z tacy będą przeznaczone na renowację ołtarza św. Antoniego.
 6. 31-go lipca, w sobotę, z Włodawy wyruszy 41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapisy u OO. Paulinów we Włodawie w kancelarii parafialnej po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze i do modlitwy za tegorocznych pątników.
 7. W następną niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Na ołtarzu bł. Honorata będzie wyłożona księga trzeźwości w celu zadeklarowania swojej abstynencji na określony czas. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania z miłości do naszych bliźnich zniewolonych nałogiem pijaństwa.
 8. W następna niedzielę 1-go sierpnia 2021 r. po Mszy Św. zostanie zorganizowana zbiórkę do puszek przed kościołem, na rzecz poszkodowanych w nawałnicach i powodziach. Dziękujemy już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę. 
 9. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Z tej racji w naszym sanktuarium w dniach 1-15 sierpnia o godz. 21.00 będziemy odprawiali nabożeństwo maryjne, które będzie miało następujący przebieg: odsłonięcie obrazu MBP, apel jasnogórski, rozważanie maryjne, dziesiątek różańca w intencjach pielgrzymów, błogosławieństwo i zasłonięcie obrazu. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracyjna, a także dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 10:30 konferencja, następnie adoracja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 11. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Zachęcamy do czytania artykułów o charakterze religijnym oraz poznawania historii naszego Sanktuarium.
 12. Wszystkim solenizantkom tego tygodnia, a więc: Jakubom, Krzysztofom i Annom, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia. 
 13. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Straczuk i Baran z ul. Leśnej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 31-go lipca o godz. 8.00 rodziny: Kołomańskich, Mackiewicz i Brzezińskich  z ul. Leśnej.
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapałać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.
 15. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, 33-dniowe rekolekcje, nasze rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…