25 października 2020 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Jest to okazja do dziękczynienia za dar sanktuarium maryjnego, w którym dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się (odbył się) akt ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Otoczmy te osoby naszą modlitwą.
 2. Dziś także zbiórka ofiar do puszek na tzw. Świętopietrze, przeniesiona przez papieża Franciszka na październik, a także zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. parad równości, legalizacji homoseksualizmu. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.
 3. Informujemy, że w uroczystościach religijnych w strefie czerwonej przypada 1 osoba na 7 m2. W naszym kościele może być max 45 osób (nie licząc kapłanów i usługujących). Przypominamy także, o obowiązku zakrywania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk.
 4. W środę 28 października przypada uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Patronów Diecezji Siedleckiej. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00 i 18.00. Będziemy polecać naszych Pasterzy i wiernych naszej diecezji we wspólnej modlitwie. 
 5. W sobotę kończy się miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Dziękujemy tym, którzy aktywnie włączali się w tę modlitwę, szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Dzieci i Młodzieży. Bóg zapłać również wszystkim naszym Parafianom. 
 6. W następną niedzielę, 1-go listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9:00 i 18:00, zaś na cmentarzu o godz. 11:30. 1-go i 2-go listopada nie będzie Mszy św. w kaplicach. Nie będzie także dnia skupienia dla narzeczonych. Pamiętajmy też o tym, aby zadbać o porządek na naszym cmentarzu i na grobach naszych bliskich oraz segregacji śmieci, które wrzucamy do poszczególnych boksów.
 7. Od niedzieli 1-go listopada w naszym sanktuarium rozpoczynamy wypominkową modlitwę za zmarłych. Zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 17:30 i odczytywanie imion zmarłych, a o 18:00 na Mszę św. w ich intencji. Na ławkach są jeszcze kartki, które czytelnie wypełnione można złożyć w zakrystii lub na tace.
 8. Z racji na Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie modlitwy różańcowej po Mszy porannej. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla członków Kółek Różańcowych dorosłych i dziecięcych. Taca z tej niedzieli zasili FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 9. Informujemy, że od następnej niedzieli czyli 1-go listopada, będzie nowa księga intencji mszalnych na 2021 rok. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do zapisywania intencji i rezerwacji Mszy św. w przyszłym tygodniu, także gregoriańskich.
 10. W sobotę 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy odeszli już do wieczności.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Dorosz i Masiukiewicz z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 31-go października na godz. 8.00 rodziny: Budzyńskich, Masiukiewicz i Jackowskich z ul. Dąbrowskiego.
 12. Wszystkim, którzy wspierają nasze sanktuarium i klasztor swoją modlitwą, pomocą, życzliwością i ofiarą składamy wielkie Bóg zapłać i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w Waszych intencjach. Życzymy Wam obfitości łaski Bożej i błogosławionego tygodnia.